Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 06.11.2019, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.533.2019.1.PRP, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.533.2019.1.PRP

w zakresie zastosowania stawki podatku VAT w wysokości 0% w odniesieniu do sprzedaży dokonywanej na rzecz drugiego podmiotu w łańcuchu dostaw towarów oraz obowiązku rejestracji drugiego podmiotu w łańcuchu dla celów VAT w Polsce

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1, art. 14r ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku wspólnym z dnia według daty wpływu 12 września 2019 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania stawki podatku VAT w wysokości 0% w odniesieniu do sprzedaży dokonywanej na rzecz drugiego podmiotu w łańcuchu dostaw towarów oraz obowiązku rejestracji drugiego podmiotu w łańcuchu dla celów VAT w Polsce jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 września 2019 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek wspólny o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania stawki podatku VAT w wysokości 0% w odniesieniu do sprzedaży dokonywanej na rzecz drugiego podmiotu w łańcuchu dostaw towarów oraz obowiązku rejestracji drugiego podmiotu w łańcuchu dla celów VAT w Polsce.

We wniosku złożonym przez:

  • Zainteresowanego będącego stroną postępowania: Sp. z o.o.,
  • Zainteresowanego niebędącego stroną postępowania: Spółka Akcyjna.

przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Sp. z o.o. (dalej: X) sprzedaje towary do Spółka Akcyjna (dalej: Y), która odsprzedaje te towary do nabywcy (dalej: nabywca) z kraju nienależącego do Unii Europejskiej. Towary te są transportowane z zakładu X w Polsce do miejsca przeznaczenia poza Unią Europejską przez przewoźnika bądź spedytora (każdy z nich określany dalej jako: przewoźnik) działającego na zlecenie nabywcy. Pomimo tego, że przewoźnik działa na zlecenie nabywcy to pozostaje on w kontakcie z centrum usług wspólnych X, będącym jej wydzieloną jednostką wewnętrzną, które na zlecenie Y podejmuje się szeregu czynności związanych z techniczną organizacją transportu. W szczególności, centrum usług wspólnych X:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00