Kiedy powstanie obowiązek podatkowy dla usług opodatkowanych stawką 0%, gdy świadczący korzysta z metody kasowej
Mały podatnik rozliczający VAT metodą kasową dokonuje dostaw towarów wymienionych w załączniku nr 13 do ustawy o VAT. Czy jeżeli utraci prawo do składania deklaracji kwartalnych, będzie mógł pozostać przy metodzie kasowej?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodów/kosztów ich uzyskania w odniesieniu do odsetek otrzymywanych/płaconych w związku z umową cash poolingu oraz w zakresie powstania przychodów/kosztów ich uzyskania w odniesieniu do przelewanych środków w związku z umową cash poolingu.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie obowiązku sporządzania dokumentacji podatkowej w związku z umową cash poolingu oraz w zakresie możliwości szacowania dochodów związanych z umową cash poolingu.
podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie obowiązku sporządzania dokumentacji podatkowej w związku z umową cash poolingu oraz możliwości szacowania dochodów związanych z umową cash poolingu
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodów/kosztów ich uzyskania w odniesieniu do odsetek otrzymywanych/płaconych w związku z umową cash poolingu oraz powstania przychodów/kosztów ich uzyskania w odniesieniu do przelewanych środków w związku z umową cash poolingu.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodów/kosztów.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodów/kosztów.
Otrzymałam fakturę zakupową wystawioną 1 lipca 2014 r. z dopiskiem "metoda kasowa". Data sprzedaży na fakturze to również 1 lipca 2014 r. Mam też protokół wykonania usługi z 30 czerwca 2014 r. Gdyby nie dopisek "metoda kasowa", VAT mogłabym odliczyć już w czerwcu. W tym jednak wypadku nie biorę pod uwagę daty wykonania usługi, bo odliczenie przypada na miesiąc płatności. Czy mam rację?
Czy w przypadku zawieranych przez Spółkę transakcji zabezpieczających na instrumentach pochodnych przychód z rozliczenia transakcji dla celów podatku dochodowego od osób prawnych powinien być rozpoznany w oparciu o metodę kasową zgodnie z art. 12 ust. 3e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, tj. w dacie każdorazowego faktycznego otrzymania płatności z tytułu realizacji tych transakcji?
Czy przedmiotowe grunty należy ująć w prowadzonej księdze przychodów i rozchodów w kolumnie 10 (zakup towarów handlowych) w dacie aktu notarialnego, czy też będą one kosztem uzyskania przychodów w dacie uzyskania przychodu (ich odsprzedaży)?
Czy prawidłowa jest następująca ewidencja w podatkowej księdze przychodów i rozchodów:
W jaki sposób należy ewidencjonować koszty uzyskania przychodu w podatkowej księdze w świetle znowelizowanych przepisów ustawy z dnia 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t.j. Dz. U. z 2000r. Nr 14, poz. 176 z późn. zm.).
Podatnik wystapił z winioskiem o udzielenie interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej sposobu określenia terminu płatności na fakturze VAT-MP.
Przedstawiony przez podatnika stan faktyczny dotyczy faktu księgowania przez podatnika kosztów usług telekomunikacyjnych w latach 2001-2003 zgodnie z terminem wystawienia faktury, zamiast zgodnie z terminem płatności określonym w fakturach. W związku z powyższym wyłoniło się pytanie podatnika czy istnieje możliwość skorygowania popełnionego błędu poprzez prawidłowe zaksięgowania faktur, a w konsekwencji