Interpretacja indywidualna z dnia 30 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.349.2024.1.JSU
Sposób dokumentowania wykonanej usługi.
Sposób dokumentowania wykonanej usługi.
Opodatkowanie właściwą stawką podatku importu usług z tytułu nabycia usługi wykonanej przez kontrahenta zagranicznego przyłącza wody o jej dostawy oraz przyłącza energii i elektrycznej do stoiska wystawienniczego na terytorium Francji oraz udokumentowanie nabycia tej usługi fakturą wewnętrzną
Rozliczana przeze mnie firma weźmie udział w targach, które odbędą się w czerwcu w Rosji. Otrzymałam dwie faktury wystawione przez niemiecką firmę (z numerem VAT UE tej firmy). Pierwsza jest za miejsce wystawowe na targach z datą wystawienia 29 kwietnia 2013 r. oraz dopiskiem "This is reverse chargeable VAT supply". Faktura została opłacona 13 maja 2013 r. Kiedy powinnam rozliczyć import usług? Druga
Czy przyjęte uproszczenie odnośnie księgowania i wykazywania wartości w PLN na fakturze wewnętrznej i w rejestrach VAT jest poprawne?
Na Facebooku zamierzam zamieścić reklamę świadczonych usług fryzjerskich. Facebook Ireland Limited wystawia faktury dzienne za usługi reklamowe. Zobowiązanie z tytułu nabytych usług reklamowych opłacimy za pośrednictwem naszego banku kartą kredytową MasterCard w euro, zaś obciążenie naszego rachunku nastąpi w złotych.
Czy czynność polegająca na zastąpieniu towarów przeterminowanych lub o zbliżającym się terminie przydatności do spożycia, na takie same pełnowartościowe towary, stanowi odpłatną dostawę towarów w rozumieniu art. 7 ustawy o VAT i podlega opodatkowaniu tym podatkiem?
W jaki sposób udokumentować powyższą transakcję dla celów VAT, z uwzględnieniem wewnętrznej faktury korygującej oraz kursu waluty zastosowanego do przeliczenia kwoty wyrażonej w EUR na PLN?
1. Czy wartość noty debetowej stanowi korektę ceny i powinna być potraktowana, jako korekta wewnątrzwspólnotowego nabycia na gruncie ustawy o VAT? 2. Kiedy powstaje obowiązek podatkowy dla tej transakcji na gruncie ustawy o VAT?
sposób wystawienia faktury wewnętrznej
obowiązku wystawienia przez Spółkę faktur wewnętrznych, wykazania podatku należnego oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego w przypadku otrzymywania od kontrahentów zagranicznych drogą elektroniczną lub faksem faktur VAT dotyczących importu usług lub wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów
Korekta WNT na podstawie faktur korygujących wystawianych przez dostawców oraz na podstawie not kredytowych wystawianych przez podmiot pośredniczący przy udzielaniu rabatu.
Czy Wnioskodawca postępuje prawidłowo dokonując odliczenia podatku VAT z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, skoro rachunek otrzymany od kontrahenta nie zawiera nazw poszczególnych towarów oraz cen poszczególnych asortymentów, a kwota rachunku opiewa na 50% wartości specyfikacji?
Transakcja przemieszczenia towarów Niemiec, na terenie Niemiec zaimportowanych stanowi wewnątrzwspolnotowe nabycie towarów. W sytuacji gdy w miesiącu wrześniu 2009 r. Strona dokonała dostawy towarów będącej przedmiotem wewnatrzwspolnotowego nabycia obowiązek podatkowy z tytułu tej transakcji powstał z dniem 15 października 2009 r. Podstawy opodatkowania wewnatrzwspólnotowego nabycia towarów Strona
Nabywanie prawa nadawania programów satelitarnych telewizji kablowej od kontrahentów z Wielkiej Brytanii stanowi import usług i rodzi obowiązek w podatku od towarów i usług po stronie nabywcy, a czynności te podlegają opodatkowaniu stawką określoną w art. 41 ust. 1 ustawy, tj. stawką 22% i powinny być potwierdzone fakturą wewnętrzną. Obowiązek podatkowy należy ustalić zgodnie z art. 19 ust. 13 pkt
dot. podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów
VAT - w zakresie ustalenia czy opisana we wniosku transakcja stanowi wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów oraz określenia momentu powstania obowiązku podatkowego
uznanie za import usług przejazdu przez most i autostradę na terytorium innego państwa niż terytorium kraju
WNT - przemieszczenie z Niemiec do Polski towarów zaimportowanych z Chin na terytorium Niemiec w procedurze 4200, pierwotnie objętych procedurą tranzytu w X.
WNT - przemieszczenie z Niemiec do Polski towarów zaimportowanych z Chin na terytorium Niemiec w procedurze 4200, obowiązek podatkowy, podstawa opodatkowania, faktura wewnętrzna, informacja podsumowująca.
Zakup towarów od kontrahenta z Wielkiej Brytanii (podatnika od wartości dodanej) udokumentowany na podstawie paragonu fiskalnego jako WNT.
Kurs waluty stosowany do przeliczania wartości wewnątrzwspólnotowego nabycia dla potrzeb podatku od towarów i usług.
W jaki sposób należy zaksięgować operację handlową, jeżeli eksporter nie jest rezydentem UE i nie posiada europejskiego identyfikatora NIP?
Jaki jest moment powstania obowiązku podatkowego w podatku od towarów i usług z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów z Chin, dopuszczonych do obrotu z zastosowaniem procedury celnej z kodem 42?