Jak rozliczyć w księgach rachunkowych posezonową sprzedaż towaru poniżej ceny jego zakupu
Zapłata ceny sprzedaży za papierosy elektroniczne na rzecz podmiotu powiązanego z Wnioskodawcą, która będzie realizowana na warunkach rynkowych i jej wartość będzie odpowiadała cenie rynkowej – nie będzie skutkowała koniecznością opodatkowania ukrytego zysku z tych transakcji w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy CIT w związku z art. 28m ust. 3 ustawy CIT
Obowiązek zapłaty podatku z tytułu sprzedaży niezabudowanej działki i powiększenie ceny netto za metr kwadratowy gruntu o podatek.
W zakresie ustalenia, czy przychodem Spółki w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym od osób prawnych z tytułu sprzedaży towarów franczyzobiorcom będzie cena należna Spółce, pomniejszona o kwotę należnego podatku VAT, pomimo iż cena ta znacznie odbiega od wartości rynkowej tych towarów oraz czy Spółka jest uprawniona do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na nabycie towarów.
Czy w przypadku odprzedaży Towaru przez Wnioskodawcę po cenie niższej niż cena zakupu, Wnioskodawca miał prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki poniesione na nabycie odprzedanego Towaru?
Dot. sposobu ustalenia wartości otrzymanego na podstawie umowy darowizny gruntu, podzielonego na działki, które stanowić będą towary handlowe w Spółce cywilnej, której Wnioskodawczyni będzie wspólnikiem.
Czy przy ustalaniu podstawy opodatkowania ze sprzedaży domów jednorodzinnych Wnioskodawca postępuje prawidłowo zaliczając do kosztów uzyskania przychodów wartość gruntów na podstawie wyceny rynkowej?
Dot. sposobu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków z tytułu nabycia nieruchomości gruntowych, stanowiących współwłasność majątkową małżeńską, a wykorzystywanych w pozarolniczej działalności gospodarczej prowadzonej przez jednego z małżonków.
Czy Spółka prawidłowo określa przychód i koszty podatkowe dla celów rozliczeń podatku dochodowego od osób prawnych?
Czy wyceniając grunt wpisany do remenentu początkowego w/g cen rynkowych obowiązujących w dniu jego sporządzenia jest prawidłowe?
Czy właściwie zaewidencjonowano w podatkowej księdze przychodów i rozchodów wniesioną do spółki cywilnej działkę w cenie jej zakupu, tj. w kwocie 60.000 zł, mimo, że w akcie notarialnym, dokumentującym wniesienie przedmiotowej nieruchomości do spółki, widnieje cena rynkowa 150.000 zł?
Jaką wartość gruntu należy zaewidencjonować w księdze przychodów i rozchodów, czy ma być to wartość wynikająca z umowy darowizny, czy też wynikająca z aktualnej wyceny biegłego zakładając, że od chwili zawarcia umowy darowizny wartość nieruchomości znacznie wzrosła?(we wniosku pytanie to oznaczono nr 2)
w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych.
Czy grunt, stanowiący własność małżonków (mających wspólność majątkową) może zostać wniesiony jako towar handlowy do działalności gospodarczej prowadzonej przez jednego z małżonków?
Czy cena zakupu samochodu używanego nabytego w kraju UE widniejąca na fakturze lub umowie cywilnej kupno-sprzedaż plus koszty dodatkowe poniesione przy nabyciu auta oraz koszty umożliwiające podjęcie próby jego sprzedaży składają się na cenę nabycia auta, wg podatkowej księgi przychodów i rozchodów oraz czy akcyza jest kosztem wchodzącym w cenę nabycia używanego sprowadzonego samochodu z krajów UE,
1. Czy grunt, stanowiący współwłasność małżeńską może zostać wniesiony jako towar handlowy do działalności gospodarczej prowadzonej przez jednego z małżonków. 2. Czy przyjęcie ceny zakupu gruntu jako wartości tego towaru w remanencie początkowym jest poprawne.3. Czy wartość gruntu odpowiadająca udziałowi małżonka przekazana podatnikowi na cele działalności gospodarczej będzie wywoływać u podatnika
1. Czy prawidłowy jest sposób polegają na wystawianiu not obciążeniowych dla firm współpracujących ze Spółką na podstawie umów cywilno-prawnych w przypadkach braku rozliczenia się tych firm z powierzonych im towarów handlowych i pozorowanego dostarczenia towarów powierzonych przez Spółkę tym firmom do kontrahenta ?2. Czy kary za nie dotrzymanie warunków umowy udokumentowane notą obciążeniową stanowią