Interpretacja indywidualna z dnia 4 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2.4011.393.2024.1.MM
Obowiązek płatnika w związku ze sfinansowaniem/dofinansowaniem pracownikom, emerytom i rencistów świadczeń z ZFŚS.
Obowiązek płatnika w związku ze sfinansowaniem/dofinansowaniem pracownikom, emerytom i rencistów świadczeń z ZFŚS.
Obowiązki płatnika w związku z dofinansowaniem z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych do wycieczki dla pracowników, byłych pracowników i innych uprawnionych osób.
Osoba prowadząca działalność gospodarczą, mająca ustalone prawo do renty z powodu niezdolności do pracy, z tytułu działalności podlega obowiązkowym ubezpieczeniom społecznym do czasu ustalenia prawa do emerytury. Obowiązek ubezpieczeń społecznych nie dotyczy natomiast osób pobierających inną rentę niż z tytułu niezdolności do pracy, jak również osób prowadzących inną działalność niż na podstawie przepisów
Czy Miejski Zakład Komunikacji winien szacować wartość zrealizowanych bezpłatnych przewozów dla pracowników, emerytów i rencistów Miejskiego Zakładu Komunikacji oraz członków ich rodzin na podstawie przyznanego uprawnienia przez Radę Miasta i odprowadzić należny podatek od towarów i usług VAT w myśl art. 8 ust. 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług od ich oszacowanej wartości
Czy Spółka prawidłowo postępuje zaliczając wydatki ponoszone na wypłatę ekwiwalentów pieniężnych z tytułu taryfy pracowniczej dla byłych pracowników i spadkobierców do kosztów uzyskania przychodów?
Czy przychód członka rodziny oraz wdowy po byłym emerycie i renciście, których nie łączy z byłym zakładem pracy stosunek służbowy, należy opodatkować zgodnie z art. 30 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Jakie zasady opodatkowana należy zastosować do wypłacanych byłym żołnierzom zawodowym należności pieniężnych z tytułu zwrotów kosztów jednorazowego przejazdu żołnierza i członków jego rodziny oraz zwrotu kosztów przewozu urządzenia domowego do obranego przez żołnierza miejsca zamieszkania w kraju ?
Czy wypłacany równoważnik pieniężny za remont zajmowanego lokalu mieszkalnego wypałacany uprawnionym emerytom i rencistom Służby Więziennej podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych ?
Dotyczy zwolnień przedmiotowych w podatku dochodowym od osób fizycznych z tytułu ekwiwalentu otrzymywanego przez emerytów i rencistów Służby Więziennej za remont zajmowanego lokalu.
Jak należy opodatkować równoważnik pieniężny za remont lokalu mieszkalnego wypłacany dla emerytów i rencistów?
Czy wypłacany równoważnik pieniężny za remont zajmowanego lokalu mieszkalnego wypłacany uprawnionym emerytom i rencistom Służby Więziennej podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych ?
Podatnik dofinansowuje do kosztów wycieczki dla emerytów i rencistów będących byłymi funkcjonariuszami Służby Więziennej. I jego zdaniem dofinansowanie przyznane byłemu pracownikowi Służby Więziennej /renciście lub emerytowi/ podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym.
Emeryci i renciści otrzymali bony i talony towarowe w zwiąku z łączącym ich poprzednio z zakładem pracy stosunkiem pracy do wysokości 2.280,00 zł. Czy emeryci i renciści naszego zakładu pracy otrzymujący bony, talony towarowe o wartości nieprzekraczającej 2.280,00 zł powinni zapłacić zryczałtowany podatek w wysokości 10% ?
Czy należy pobierać podatek dochodowy od równoważnika pieniężnego, wypłacanego za remont lokalu mieszkalnego emerytom i rencistom Państwowej Straży Pożarnej?