Interpretacja indywidualna z dnia 21 sierpnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2.4011.281.2024.1.MD
Skutków podatkowych przeniesienia własności lokalu mieszkalnego w zamian za rentę i dożywotnie w nim zamieszkiwanie.
Skutków podatkowych przeniesienia własności lokalu mieszkalnego w zamian za rentę i dożywotnie w nim zamieszkiwanie.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy ustanowienia odrębnej własności lokalu mieszkalnego i sprzedaży lokalu w trybie przetargowym.
Skutki podatkowe przeniesienia udziału w prawie własności nieruchomości w związku z uwzględnieniem instytucji skargi paulińskiej.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego nabytego od syndyka, po upadłości dewelopera, a pięcioletni okres, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia części nieruchomości nabytej do majątku wspólnego małżeńskiego, po podziale majątku.
Odpłatne zbycie lokalu mieszkalnego nabytego do majątku osobistego małżonka po rozwodzie, podziale majątku nieruchomości i przyznaniu wyłącznej własności
W przedmiotowej sprawie, jak wskazał Wnioskodawca, wartość otrzymanych nieruchomości w wyniku zniesienia współwłasności nie przekroczyła wartości udziału jaki przysługiwał mu przed zniesieniem współwłasności. Za moment nabycia przez Wnioskodawcę lokali mieszkalnych C i D uznać więc należy otrzymanie przez Wnioskodawcę darowizny, tj. 31 stycznia 2013 r. W związku z powyższym, sprzedaż ww. lokalu mieszkalnego
możliwość skorzystania z preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej
Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym transakcja wymiany udziałów polegająca na wniesieniu udziałów SpZoo do Spółki Kapitałowej, w zamian za objęcie udziałów Spółki Kapitałowej nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych? Czy przedstawionym zdarzeniu przyszłym transakcja umorzenia dobrowolnego udziałów SpZoo (zbycia udziałów SpZoo przez Spółkę Kapitałową w celu ich
Czy wycofanie środka trwałego z ewidencji środków trwałych Spółki Jawnej (lokalu użytkowego) i przeniesienie prawa własności na rzecz byłego Wspólnika, jako zapłata za jego udziały w Spółce, rodzi obowiązek podatkowy u Wnioskodawcy jako wspólnika Spółki Jawnej będącego osobą fizyczną w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych?
Uznanie zespołu składników majątkowych będących przedmiotem aportu za zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa niepodlegającej opodatkowaniu podatkiem VAT
podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy dożywocia
Czy w opisanym stanie faktycznym Wnioskodawca powinien zapłacić podatek dochodowy od zawartej umowy dożywocia, a jeśli tak to na jakiej podstawie prawnej i w jakiej wysokości oraz od jakiej części wartości zbytego lokalu?Czy od 1/2 części lokalu nabytej w drodze dziedziczenia ustawowego w 2010 r., Wnioskodawca winien zapłacić podatek dochodowy od osób fizycznych, w sytuacji, gdy w marcu 2013 r. zawarł
1. Czy jeśli Wnioskodawczyni sprzeda ww. nieruchomość pod koniec 2013 r. będzie zobowiązana do zapłaty podatku z odpłatnego zbycia nieruchomości? 2. Jeśli tak, z jakich ulg Zainteresowana może skorzystać? 3. Jeśli nie, czy wymagane jest jakieś dodatkowe oświadczenie, które powinno być złożone do urzędu skarbowego po dokonaniu sprzedaży nieruchomości?
Zakres skutków podatkowych zawarcia umowy przeniesienia własności zabudowanej nieruchomości gruntowej zawartej na podstawie art. 231 Kodeksu cywilnego.
opodatkowanie dochodu uzyskanego przez Spółdzielnię Mieszkaniową z tytułu sprzedaży lokali mieszkalnych
1.Jaki Wnioskodawca zapłaci podatek ? 2.Czy przy obliczaniu wysokości dochodów może odliczyć koszty materiałów zużytych na budowę domu, udokumentowanych fakturami VAT, wystawionymi na Jego nazwisko w latach 2001 2007?
1.Jaki Wnioskodawca zapłaci podatek ? 2.Czy przy obliczaniu wysokości dochodów może odliczyć koszty materiałów zużytych na budowę domu, udokumentowanych fakturami VAT, wystawionymi na Jego nazwisko w latach 2001 2007?
W którym momencie Spółka powinna wprowadzić nabyty w drodze aportu środek trwały / wartość niematerialną i prawną do ewidencji środków trwałych i ustalić wartość początkową dla celów amortyzacji?
Czynność polegająca na powrotnym przeniesieniu własności nieruchomości na jej sprzedawcę w wykonaniu prawa odkupu stanowi umowę sprzedaży podlegającą opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. a) ww. ustawy.
Zwrot wkładu w naturze, tj. przeniesienie nieruchomości ze spółki jawnej na Wnioskodawcę jako osobę fizyczną, nie zostało wymienione w art. 1 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. A zatem, powyższa czynność nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Przeniesienie nieruchomości ze spółki na Wnioskodawcę jako wspólnika (wypłata zysku w formie rzeczowej), nie zostało wymienione w art. 1 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. A zatem, powyższa czynność nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Należy stwierdzić, iż przeniesienie własności Nieruchomości (majątku rozwiązanej Spółki Jawnej) na rzecz wspólników rozwiązanej Spółki Jawnej, w wyniku rozwiązania Spółki Jawnej, nie zostało wymienione w art. 1 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. A zatem, powyższa czynność nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Czy czynność rozporządzająca polegająca na przeniesieniu prawa własności niezabudowanych nieruchomości gruntowych ze spółki (Wnioskodawcy) na rzecz jej wspólnika podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?