Czy klient może dochodzić od biura rachunkowego odszkodowania w związku z decyzją biura o odmowie podpisania sprawozdania finansowego
Obowiązek podpisania zeznania podatkowego oraz zapłaty wynikającego z niego ewentualnego należnego podatku z tytułu sprzedaży nieruchomości przez syndyka.
Potwierdzenie, że po wprowadzeniu elektronicznego systemu zatwierdzania ewidencji przebiegu pojazdu, podpis elektroniczny składający się z kombinacji indywidualnego loginu oraz hasła pracownika Banku generowany przez Aplikację do ewidencji przebiegu pojazdu, może być uznany za „podpis podatnika” w rozumieniu art. 16 ust. 5 ustawy o CIT.
Obowiązek zapłaty należnego podatku z tytułu sprzedaży nieruchomości przez syndyka.
Sposób podpisywania i wysyłania elektronicznych faktur VAT RR oraz prawo do odliczenia zryczałtowanego zwrotu podatku VAT wynikającego z tych faktur.
Sprawozdania finansowe muszą być opatrzone podpisami osoby odpowiedzialnej za prowadzenie ksiąg rachunkowych i kierownika jednostki. W przypadku organu wieloosobowego co do zasady podpisami wszystkich członków organu kierowniczego, przy czym powinny być w formie elektronicznej, zgodnie z zasadami przewidzianymi w prawie bilansowym. Co roku pojawiają się dylematy związane ze stosowaniem e-podpisów,
Obowiązek podpisania zeznania podatkowego oraz zapłaty wynikającego z niego ewentualnego należnego podatku z tytułu sprzedaży nieruchomości przez syndyka.
Sporządzone roczne sprawozdanie finansowe wymaga podpisania. Podpis stwierdza przyjęcie przez odpowiednie osoby odpowiedzialności za rzetelność i jasność zawartych w sprawozdaniu informacji liczbowych i słownych, a także ich zgodność z przyjętymi przez jednostkę zasadami (polityką) rachunkowości. Przestrzeganie zasad wyznaczonych przez ustawę o rachunkowości w tym zakresie jest zatem bardzo istotne
podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia podstawy kalkulacji zryczałtowanego podatku z tytułu produktów rolnych jest nieprawidłowe.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwiększenia kwoty podatku naliczonego o wartość zryczałtowanego podatku wypłaconego rolnikom ryczałtowym w związku z brakiem podpisów na fakturze VAT RR.
Czy podpis, w postaci imienia i nazwiska upoważnionej przez podatnika osoby, składany w sposób opisany we wniosku (elektronicznie. z autoryzacją hasłem oraz z wyłączeniem dostępu dla osób nieupoważnionych, w ramach wprowadzanych danych do ewidencji przebiegu pojazdu) spełnia warunki do uznania go za podpis podatnika, o którym mowa w art. 16 ust. 5 Ustawy o CIT?
Czy osoba, której powierzono prowadzenie ksiąg rachunkowych jednostki w styczniu 2013 r., jest zobowiązana do podpisania rocznego sprawozdania finansowego za rok 2012? Samo sprawozdanie finansowe za rok 2012 jest sporządzane już przez nową główną księgową.
uregulowania związane z podpisem na dokumencie dostawy
W przypadku, gdy Wnioskodawca jako sprzedawca oleju opałowego przeznaczonego do celów grzewczych zamierza wystawiać faktury sprzedaży w dniu sprzedaży tego wyrobu, a nabywca takiego oleju złoży oświadczenie spełniające określone wymogi na wystawianej fakturze najpóźniej w chwili sprzedaży, to takie oświadczenie nie musi zawierać daty i miejsca jego wystawienia w sytuacji, gdy te dane zawarte będą już
Dopiero otrzymanie przez Spółkę kompletnego oświadczenia stanowi warunek zastosowania przez sprzedawcę preferencyjnej stawki akcyzy, a więc decyduje o uprawnieniu do stosowania niższej stawki podatku akcyzowego.
Załączone do faktury oświadczenie może być również złożone przez pełnoletnią osobę zameldowaną pod tym samym adresem co nabywca i wówczas to dane takiej osoby zawarte będą w załączonym do faktury oświadczeniu.
Czytelny podpis nie jest pojęciem posiadającym definicję legalną. Jego istota wynika z celu, któremu ma służyć, czyli identyfikacji osoby, która go złożyła. Zatem, za czytelny podpis składającego oświadczenie można uznać napisany znak graficzny określonej osoby, wskazujący tę osobę, a więc przedstawiający nie tylko jej charakter pisma, ale i dane, które ją indywidualizują. Należy do nich między innymi
Czy można prowadzić dystrybucję (realizację dostaw na podstawie faktur) oleju opałowego do celów grzewczych z autocysterny wyposażonej w licznik pomiarowy lub ze zbiornika 1.000 litrowego z licznikiem pomiarowym umieszczonym na samochodzie dostawczym (sprzedaż do drobnych odbiorców) zgodnie z oświadczeniami? Czy można wydawać na magazynie olej grzewczy wyłącznie do celów opałowych odbiorcom indywidualnym
Czy wystarczy podpis z pieczątką imienną osoby uprawnionej i dyspozycyjnej (np. w KRS) przy składaniu oświadczeń przez odbiorców instytucjonalnych czy musi to być czytelny podpis składającego oświadczenie (obawa, że może to być osoba nieupoważniona)?
Spółka pyta czy może uznać i rozliczyć sprzedaż towarów handlowych w ramach transakcji trójstronnej jako dostawę wewnątrzwspólnotową i zastosować stawkę podatku VAT 0% ?
Czy Główna Księgowa może podpisywać deklaracje podatkowe w imieniu Podatnika na mocy udzielonego jej pełnomocnictwa ogólnego?