Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 8 października 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.421.2021.2.JKU

Sposób podpisywania i wysyłania elektronicznych faktur VAT RR oraz prawo do odliczenia zryczałtowanego zwrotu podatku VAT wynikającego z tych faktur.

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r. poz. 1540 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 1 czerwca 2021 r. (data wpływu 2 lipca 2021 r.), uzupełnionym pismem z dnia 15 września 2021 r. (data wpływu 20 września 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu podpisywania i wysyłania elektronicznych faktur VAT RR oraz prawa do odliczenia zryczałtowanego zwrotu podatku VAT wynikającego z tych faktur jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 2 lipca 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu podpisywania i wysyłania elektronicznych faktur VAT RR oraz prawa do odliczenia zryczałtowanego zwrotu podatku VAT wynikającego z tych faktur. Wniosek został uzupełniony w dniu 20 września 2021 r. o wskazanie skutków podatkowo-prawnych, przeformułowanie pytania i przedstawienie własnego stanowiska oraz doprecyzowanie opisu sprawy.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i następujące zdarzenie przyszłe.

1.

A Sp. z o.o. (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (dalej: VAT).

Spółka jest podmiotem prowadzącym działalność w zakresie sprzedaży materiału siewnego, jęczmienia browarnego, środków ochrony roślin i nawozów. Zespół doradców terenowych Spółki prowadzi kontraktacje zbóż i rzepaku, zaopatruje klientów w środki do produkcji rolnej oraz zapewnia doradztwo agrotechniczne.

2.

W ramach prowadzonej działalności, Spółka nabywa produkty rolne od rolników posiadających status rolników ryczałtowych w rozumieniu art. 2 pkt 19 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 685 ze zm.; dalej ustawa o VAT), tj. od rolników dokonujących dostaw produktów rolnych lub świadczących usługi rolnicze, korzystających ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 3 ustawy o VAT, z wyjątkiem rolników obowiązanych na podstawie odrębnych przepisów do prowadzenia ksiąg rachunkowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00