Interpretacja indywidualna z dnia 10.07.2015, sygn. ILPB1/4511-1-541/15-2/AMN, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB1/4511-1-541/15-2/AMN
Koszty uzyskania przychodów.
Czy do kosztów uzyskania przychodów można zaliczać wydatki dotyczące zakupu strojów reprezentacyjnych (ubrania, dodatki, obuwie), a także usług wizażystki oraz fryzjera w związku z prowadzeniem pozarolniczej działalności gospodarczej w zakresie usług artystycznych?
Czy Wnioskodawczyni przysługuje prawo zakupu odzieży, obuwia i kosmetyków do realizacji programu ogrodniczego z możliwością zaewidencjonowania w koszty uzyskania przychodu firmy?
Czy Wnioskodawca będzie mógł dla celów podatkowych zaliczyć koszty nabytych strojów artystycznych (estradowych), wydatki dotyczące zakupu usług fryzjerskich i kosmetycznych, jak również niezbędnych kosmetyków, które będą niezbędne do wykonania odpowiedniej roli artystycznej?Czy Wnioskodawca może również zaliczyć w koszty uzyskania przychodu wydatki na elementy scenografii, tj. dekoracji, urządzeń,
Czy do kosztów uzyskania przychodów można zaliczyć wydatki na zakup strojów i kosmetyków używanych w celu realizacji programów telewizyjnych i wykorzystywanych podczas występów scenicznych (koncertów)??
Czy do kosztów uzyskania przychodów można zaliczyć wydatki na zakup strojów i kosmetyków używanych w celu realizacji programów telewizyjnych i wykorzystywanych podczas występów scenicznych (koncertów)??
1.Czy bony zakupowe, nagrody pieniężne, punkty premiowe, wydawane Klientom w ramach prowadzonego przez Spółkę programu lojalnościowego oraz nagrody w postaci nagród rzeczowych usług obniżki ceny towarów, wypłaty gotówki a także świadczenia dokonywane przez Spółkę na rzecz Klientów osób fizycznych w ramach prowadzonego przez Spółkę Programu Lojalnościowego stanowią nagrody uzyskane w sprzedaży premiowej
Wypłaty nagród z tytułu uczestnictwa w programie lojalnościowym i udziału w sprzedaży premiowej.
Stawka akcyzy na wyroby energetyczne CN 2710 1125, 2710 1121, 2901 1010 które nie będą stosowane jako paliwa opałowe, paliwa do napędu silników spalinowych albo jako dodatki lub domieszki do paliw silnikowych.
Czy wydatki ponoszone w związku z organizacją spotkań z przedstawicielami kontrahentów: aptek i hurtowni farmaceutycznych, na nabycie produktów spożywczych i konsumpcję w restauracji stanowią koszty uzyskania przychodów dla Wnioskodawcy będącego producentem leków i kosmetyków?
dotyczy: stawki podatku akcyzowego w przypadku sprzedaży perfum w butelkach z atomizarem/rozpylaczem
Czy do kosztów uzyskania przychodu można zaliczyć wydatki na zakup strojów i kosmetyków do charakteryzacji wykorzystywanych podczas sesji zdjęciowych i występów publicznych związanych z wykonywaniem niniejszej umowy?
Do jakich sytuacji odnosi się przepis art. 4 ust. 2 pkt 8 ustawy o podatku akcyzowym?
czy wydatki poniesione przez Spółkę na organizację programów lojalnościowych (sprzedaży premiowych), konkursów, loterii promocyjnych stanowią dla niej koszty uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów w pełnej wysokości.
Obowiązek zarejestrowania się jako podatnik podatku od towarów i usług z dniem rozpoczęcia sprzedaży wyrobów kosmetycznych objętych podatkiem akcyzowym
Ile wynosi stawka podatku VAT przy dostawie następujących towarów importowanych: 1) woda toaletowa, krem do golenia, balsam po goleniu - symbol PKWiU 24 52 19 30 00, 2) mydło roślinne z nagietkiem - symbol PKWiU 24 51 31 20 00, 3) olejek roślinny, olejek dla niemowląt, balsam z nagietkiem, krem z nagietkiem dla dzieci i niemowląt, mleczko i tonic do zmywania twarzy, krem na noc z irysem, krem nawilżający