Interpretacja indywidualna z dnia 20 grudnia 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3.4012.684.2023.1.KFK
Skutki wystawienia faktury bez NIPu nabywcy.
Skutki wystawienia faktury bez NIPu nabywcy.
Uznanie dokonanych transakcji za czynność opodatkowaną, możliwość anulowania faktur dokumentujących dokonane transakcje oraz zastosowanie dla dokonanych dostaw stawki podatku VAT w wysokości 0%.
Czy Wnioskodawca może anulować wystawione na rzecz Kontrahenta BE faktury dokumentujące WDT, z uwagi na to, że nie doszło między tymi podmiotami do czynności opodatkowanej (WDT), o której mowa w art. 5 ust. 1 pkt 5 ustawy o VAT?
Przestępstwa w postaci kradzieży i oszustwa dokonane na szkodę przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą niestety się zdarzają. Poszkodowany przedsiębiorca, który poniósł w ten sposób stratę, jest zainteresowany tym, aby od utraconego składnika majątku nie płacić jeszcze podatków i za pomocą przepisów podatkowych choć częściowo zrekompensować sobie szkodę. Wiele zależy od tego, czy dokładając
Sprzedaż wysyłkowa: moment powstania obowiązku podatkowego, płatność dokonywana za pobraniem, zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej, możliwość zaewidencjonowania na kasie fiskalnej przyszłej dostawy, możliwość wystawienia faktury na żądanie nabywcy, w przypadku braku zwrotu paragonu fiskalnego, możliwość anulowania faktury,wliczenia kosztów transportu do podstawy
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości anulowania faktury zaliczkowej, która nie została wysłana i dostarczona do klienta oraz braku obowiązku wykazywania kwoty podatku VAT należnego od otrzymanej zaliczki.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania i udokumentowania sprzedaży majątku wykorzystywanego do czynności niepodlegających opodatkowaniu podatkiem VAT.
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług oraz sposób dokumentowania przyznanej Wnioskodawcy kwoty, tytułem zwrotu kosztów naprawienia szkody.
Spółka zapytuje, czy w związku z ww. sytuacją Sp. z o.o. ma prawo dokonać korekty należnego podatku VAT za 2010 r. o łączną kwotę 149.146,85 zł?
Opodatkowanie i udokumentowanie transakcji wewnątrzwspólnotowej dostawy skradzionego towaru.
Czy w opisanej sytuacji Spółka ma możliwość anulowania błędnie wystawionych i niewprowadzonych do obrotu faktur przez wystawienie faktur korygujących, opatrzenie odpowiednią adnotacją wszystkich tych dokumentów i pozostawienie, wraz z kopiami, w dokumentach Spółki bez konieczności wprowadzania do ewidencji?
W którym momencie powstaje obowiązek podatkowy w podatku dochodowym od osób fizycznych w przypadku prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej, sklasyfikowanej wg PKD pod numerem 52.61.Z, jako sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej ?
1.Czy VAT należny związany z przekazaniem lub zużyciem towarów na potrzeby reprezentacji i reklamy oraz na potrzeby osobiste podatnika i innych osób będzie stanowił koszt uzyskania przychodów.2.Pytanie dot. również prawa odliczenia podatku naliczonego z faktur VAT związanych z organizacją szkoleń oraz co należy zrobić w przypadku błędnego lub podwójnego wystawienia faktur VAT.
Czy z faktur dokumentujących nabycie paliwa do samochodów nie spełniających kryterium dopuszczalnej ładowności, wystawionych za miesiąc kwiecień 2004r., otrzymanych w miesiącu maju 2004r., podatnik może odliczyć podatek naliczony?
Czy możliwe jest anulowanie wystawionych faktur sprzedaży w przypadku, gdy sprzedaż nie doszła do skutku i faktury nie zostały odebrane przez składającego zamówienie?
Czy spółce przysługuje prawo do zwrotu nadpłaconego podatku z tytułu wystawionej faktury, nie dokumentującej rzeczywistej sprzedaży?Jeżeli tak to w jakim trybie i na jakich zasadach? FPS 2/02, uchwała składu 7 sędziów NSA