Pismo Ministerstwa Finansów z 28 stycznia 2002 r., nr KS. 4-8540-2/01/02, OS-1-OPR-10/02 (niepublikowane), sygn. KS. 4-8540-2/01/02
Podstawową cechą podatku od towarów i usług jest prawo podatnika do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony wynikający z faktury dokumentującej daną transakcję. Prawo to podlega jednak ograniczeniom określonym w ustawie z 8 stycznia 1993 r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz.U. Nr 11, poz. 50 ze zm.).
prawo do odliczenia podatku naliczonego od paliwa do napedu pojazdów samochodowych;
w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT w okresie od 1 stycznia 2014 r. do 31 marca 2014 r. od zakupionych części i dokonanych napraw do pojazdu ciężarowego oraz nabywanego paliwa do jego napędu a także prawa do odliczenia podatku VAT w okresie od 1 kwietnia 2014 r. od wydatków związanych z tym pojazdem, w tym także 50% kwoty podatku naliczonego od paliw nabywanych do jego napędu
Od 1 stycznia 2011, w świetle zmiany przepisów Ustawy nowelizującej (obowiązującej od 1 stycznia 2011 r.), Spółce przysługuje pełne prawo do odliczenia podatku naliczonego od zakupionego paliwa wykorzystywanego do napędu samochodów, o których mowa w stanie faktycznym.
prawo do odliczenia kwoty podatku naliczonego w związku z nabyciem w 2011 r. paliwa służącego do napędu samochodu
prawo do odliczenia w całości podatku naliczonego wynikającego z faktur VAT dokumentujących raty leasingowe odnośnie pojazdu będącego przedmiotem umowy leasingu operacyjnego przejętej przez nowy podmiot gospodarczy
w przypadku zawarcia planowanej umowy leasingu operacyjnego na przedmiotowy samochód, który jak wskazał Zainteresowany spełnia warunki określonych w art. 3 ust. 2 ustawy nowelizującej oraz posiada zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym i który będzie służyć wykonywaniu czynności opodatkowanych, Wnioskodawcy będzie przysługiwało pełne prawo do odliczenia podatku naliczonego od rat leasingowych
Zainteresowanemu przysługiwało prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku VAT wynikającej z faktury z tytułu zakupu w grudniu 2010 r. samochodu marki SEAT posiadającego świadectwo homologacji na samochód ciężarowy o ładowności powyżej 500 kg, wykazując jego zakup w złożonej deklaracji podatkowej za I kwartał 2011 r. (czyli w następnym okresie rozliczeniowym).
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem w 2011 r. paliwa służącego do napędu samochodu będącego przedmiotem umowy leasingu.
Czy Wnioskodawca ma prawo w 100% odliczyć VAT od paliwa?
Prawo do odliczenia w 2010 r. podatku naliczonego z tytułu leasingu samochodu nieposiadającego dodatkowego badania technicznego ani dokumentu homologacyjnego.
Prawo do odliczenia w 2011 r. podatku naliczonego przy nabyciu paliwa do napędu samochodu posiadającego dodatkowe badanie techniczne.
Prawo do odliczenia w 2010 r. podatku naliczonego przy nabyciu paliwa do napędu samochodu nieposiadającego dodatkowego badania technicznego ani dokumentu homologacyjnego.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego przy zakupie samochodu FORD o ładowności 561 kg.
Brak prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z faktur dokumentujących zakup samochodu.
Czy Wnioskodawca może odliczyć całość podatku naliczonego, wynikającego z faktur, a związanego bezpośrednio ze sfinansowaniem zakupu samochodu?
Czy Zainteresowanemu przysługuje prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego od zakupu paliwa do przedmiotowego samochodu?
Prawo do odliczenia podatku VAT wykazanego w fakturach dokumentujących zakup samochodów o ładowności powyżej 500 kg oraz paliwa do ww. samochodów.
1. Czy dopuszczalnym jest odliczenie przez Spółkę całości podatku VAT od zakupu wyżej wymienionych Samochodów o ładowności 540 kg, zakupionych w marcu 2010?2. Czy dopuszczalne jest odliczenie przez Spółkę całości podatku VAT od zakupu paliwa używanego do napędu powyżej opisanych samochodów?3. Jakie ewentualnie dodatkowe kryteria powinna spełniać Spółka i jakie dokumenty posiadać aby było możliwe odliczenie