Interpretacja indywidualna z dnia 15.06.2020, sygn. 0115-KDIT2.4011.270.2020.2.KC, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2.4011.270.2020.2.KC
Ustanowienie renty dożywotniej za przeniesienie prawa do lokalu mieszkalnego.
Ustanowienie renty dożywotniej za przeniesienie prawa do lokalu mieszkalnego.
Zwolnienie od podatku sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu oraz możliwości rezygnacji ze zwolnienia.
Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego Wnioskodawczyni będzie uprawniona do zwolnienia podatkowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w związku z okolicznością, że dochód z odpłatnego zbycia nieruchomości zostanie w części przeznaczony na własne cele mieszkaniowe w okresie nieprzekraczającym dwóch lat tj. na remont łazienki w najmowanym przez
Cele mieszkaniowe spłata kredytu zaciągniętego na nabycie sprzedanego lokalu, wkład mieszkaniowy w związku z wygranym przetargiem na spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego oraz wydatki na remont tego lokalu.
Czy otrzymane środki są zwolnione od podatku dochodowego?Czy istnieje możliwość wspólnego rozliczenia z małżonkiem?
Czy Wnioskodawczyni będzie zwolniona od podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 32?
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej w formie spółki jawnej działalności gospodarczej wydatków poniesionych na remont i modernizację budynku wykorzystywanego w tej działalności na podstawie spółdzielczego prawa do lokalu użytkowego.
Czy w opisanym stanie faktycznym przysługuje Wnioskodawcy prawo do skorzystania z ulgi i nie jest On zobowiązany do zapłaty podatku dochodowego od sprzedaży nieruchomości?