Interpretacja indywidualna z dnia 2 maja 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.246.2024.1.BM
Prawo do opodatkowania przychodów ze świadczonych usług stawką ryczałtu w wysokości 8,5%.
Prawo do opodatkowania przychodów ze świadczonych usług stawką ryczałtu w wysokości 8,5%.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU: 84.25.11.0, PKWiU 84.25.19.0 oraz PKWiU 85.59.19.0
Klient prowadzi działalność opodatkowaną ryczałtem i jest zarejestrowany do VAT. Sprzedaje gaśnice proszkowe (3%) ale też wykonuje usługi tj. badanie wydajności instalacji hydrantowej, przeglądu gaśnic, regeneracji gaśnic, przeglądu stanu technicznego wyłącznika przeciwpożarowego, przeglądu oświetlenia awaryjnego, usługi dojazdu do klienta. Czy wszystkie te usługi powinny być opodatkowane stawką 14%
Szkolenia BHP, PPOŻ i pierwszej pomocy na rzecz pracowników, druhów OSP, bezrobotnych i uczniów świadczone przez Wnioskodawcę (oraz przez inne osoby i firmy w sytuacji, gdy Wnioskodawca tylko organizuje te szkolenia)
Przepisy prawa podatkowego dotyczące podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT świadczonych usług.
Czy spółka dokonując refaktury kosztów ochrony przeciwpożarowej na firmę zajmującą się bieżącym utrzymaniem i konserwacjami centrum handlowego, do której obligują ją przepisy ustawy z dnia 24 sierpnia 1991r. o ochronie przeciwpożarowej może kwotę refaktury zaliczyć do swoich kosztów uzyskania przychodu?
Jaką stawką podatku od towarów i usług należy opodatkować roboty budowlane dotyczące budowy hotelu, jak również związane z tym prace projektowe oraz prace konsultanta ochrony przeciwpożarowej?
Instrukcje bezpieczeństwa pożarowego to swoiste kompendium wiedzy o ochronie przeciwpożarowej konkretnego obiektu, dla którego zostały opracowane, uwzględniające jego specyfikę. Nie należy mylić ich z planszami informacyjnymi o zasadach postępowania w przypadku pożaru.