A jednak rząd coś robi!
Rząd zaproponował nowe rozwiązania w trzech ustawach okołokodeksowych w zakresie zasad rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn dotyczących pracodawcy, o związkach zawodowych oraz o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych.
W firmie funkcjonuje zakładowy fundusz świadczeń socjalnych. Mogą z niego korzystać emeryci – byli pracownicy. Jednemu z nich kiedyś udzieliliśmy pożyczki, ale nie wywiązywał się z obowiązku jej terminowej spłaty. Obecnie ponownie wystąpił o udzielenie pożyczki. Czy pracodawca może odmówić temu emerytowi udzielenia pożyczki ze środków zfśs? Czy decyzja odmowna musi zawierać uzasadnienie – pyta Czytelniczka
Czy udzielanie przez Wnioskodawcę pożyczek z ZFŚS emerytom, rencistom i osobom przebywającym na świadczeniu przedemerytalnym oznacza, że jest on podatnikiem podatku od niektórych instytucji finansowych?
Spółka staje się podatnikiem PNIF
Spółka staje się podatnikiem PNIF
Czy nieodpłatne lub częściowo odpłatne przekazywanie przez pracodawcę pracownikom towarów i usług w formie imprez integracyjnych i wycieczek turystycznych finansowanych z ZFŚS podlega pod przepisy podatku od towarów i usług?
1. Dlaczego należności i zobowiązania krótkoterminowe są w bilansie podzielone na wymagalne do 12 miesięcy i powyżej 12 miesięcy? Czy należności i zobowiązań o okresie wymagalności powyżej 12 miesięcy nie należy wykazywać jako długoterminowych? 2. Jak należy ująć w bilansie fakturę na zakup środka trwałego wystawioną w grudniu 2002 r., która została zapłacona w marcu 2003 r., natomiast środek trwały