Usługi poligraficzne - refakturowanie
zastosowanie stawki 0% dla świadczonych usług poligraficznych na rzecz Parlamentu Europejskiego i brak obowiązku sporządzania deklaracji VAT-UE
Czy Wnioskodawca dokonując sprzedaży czasopisma z dodatkami postępuje prawidłowo opodatkowując ją łącznie stawką VAT w wysokości 5%?
Czy Wnioskodawca może zastosować stawkę podatku VAT w wysokości 0% do usług drukowania książek?
Czy usługa drukowania przedmiotowych publikacji książkowych objęta jest stawką 0%?
Czy w stosunku do opisanego stanu faktycznego w świetle art. 7 ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 11 marca 2004 r. Spółka dokonuje dostaw towaru, czy też świadczy usługę w rozumieniu art. 8 ustawy VAT?
Czy takie działanie - postępowanie jest prawidłowe? Czy w takiej sytuacji Wnioskodawca nie musi płacić podatku VAT? Czy do zastosowania stawki zerowej stawki ma znaczenie posiadanie praw autorskich?
Podatnik pyta, czy produkcja wyrobu poligraficznego np. folderu reklamowego, kalendarza lub książki ma materiałach będących własnością drukarnii - na zlecenie kontrahenta z terenu Unii Europejskiej - jest dostawą wewnątrzwspólnotową i powinna być opodatkowana stawką podatku od towarów i usług 0%?
Jaką stawką należy opodatkować usługę poligraficzną, zamówioną przez kontrahenta niemieckiego, polegającą na przetworzeniu dostarczonych przez kontrahenta, zadrukowanych arkuszy offsetowych?
Pytanie dotyczy stawki podatku od towarów i usług dla usługi drukowania opracowań w formie książek, którym nadany został numer ISBN.
Jak zakwalifikować czynności drukowania książek na zamówienie: do dostawy towaru czy do świadczenia usług?
Czy poprawne jest stosowanie stawki podatku od towarów i usług 0% w przypadku wykonywania całokształtu prac związanych z wydaniem książek oraz stawki 22% w przypadku usług poligraficznych na zlecenie?
Pytanie dotyczyło opodatkowania podatkiem od towarów i usług druku papieru firmowego na rzecz kontrahenta z innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
Jaką stawką należy opodatkować druk książki?
Kiedy należy wystawić fakturę VAT z tytułu świadczenia usług polegających na drukowaniu książek: czy z chwilą wpłaty przez faktora pierwszej części należności, czy z chwilą wpłaty środków przez faktora?
Jaką stawką należy opodatkować ogłoszenia matrymonialne?
1.Czy wystawienie faktury zgodnie z zasadą ogólną, czyli do 7 dni od dnia wykonania usługi i ujęcie wynikającego z niej podatku należnego w deklaracji podatkowej za okres rozliczeniowy, w którym wystawiono fakturę VAT jest błędem?2. Czy w związku z takim ujęciem kwot podatku należnego Spółka będzie narażona na sankcje wynikające z art. 109 ust. 4 i ust. 5 ustawy, oraz odsetki za zwłokę za miesiąc,
Usługi drukowania oraz sprzedaży wydawnictw dziełowych oznaczonych symbolem ISBN i czasopism secjalistycznych oznaczonych ISSN, proszę o zajęcie stanowiska w sprawie zastosowania staki podatku VAT w przypadku gdy na zlecenie klientów zobowiązani jesteśmy do wykonania redakcji technicznej, składu i druku, korekty drukarskiej, wykonania oprawy i dostarczenia całego nakładu do siedziby wydawcy. ( PKWiU
Prawo do zastosowania "zerowej" stawki podatku VAT- przy produkcji książek (poradnik wymienno-kartkowy) oznaczonych symbolem ISBN- przy produkcji czasopisma specjalistycznego (miesięcznik) - oznaczonego numerem ISSN.
dotyczy stosowania dla opodatkowania usług 0-procentowej stawki podatku VAT zgodnie z § 65 rozporządzenia Ministra Finansów z 22.03.2002 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz. U. Nr 27, poz. 268 ze zm.)
Jaka obowiązuje stawka podatkowa w podatku od towarów i usług w przypadku świadczenia usług obejmujących współredagowanie, skład i druk czasopisma (tygodnika)?