Wiążąca Informacja Stawkowa z dnia 12 grudnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, 0111-KDSB2-1.440.220.2022.3.SK
WIS Świadczenie kompleksowe - zaprojektowanie, dostawa i montaż zabudowy meblowej w postaci szafy wnękowej
WIS Świadczenie kompleksowe - zaprojektowanie, dostawa i montaż zabudowy meblowej w postaci szafy wnękowej
Wydatek na montaż dwóch szaf wnękowych w zakupionym lokalu mieszkalnym, które za pomocą wkrętów zostały przymocowane na stałe do ścian mieści się w kategorii wymienionych w art. 21 ust. 25 pkt 1 lit. d ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wydatków poniesionych na remont własnego lokalu mieszkalnego. Zatem, wydatkowanie przychodu z odpłatnego zbycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu
W zakresie zaliczenia wskazanych wydatków do wartości początkowej lokalu mieszkalnego.
Czy do wydatków na własne cel mieszkaniowe można zaliczyć wydatki poniesione na: spłatę umów opisanych we wniosku oraz na zakup materiałów, towarów oraz usług montażu i instalacji dotyczących lokalu mieszkalnego wymienionych we wniosku?
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT na zabudowę meblową z uprzednio nabytych komponentów wykonywaną w obiektach budownictwa mieszkaniowego.
Czy w stanie prawnym obowiązującym po 1 stycznia 2011 r. świadczenie kompleksowe polegające na trwałej zabudowie meblowej z uprzednio nabytych komponentów, wykonywane w obiektach budowlanych zaliczanych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym, należy traktować jako usługę modernizacji, podlegającą opodatkowaniu stawką obniżoną podatku od towarów i usług na podstawie art. 41 ust.
1. Czy poniesione przez Wnioskodawcę koszty notarialne, sądowe, koszty odsetek od kredytu na zakup mieszkania, prowizja bankowa, opłata przygotowawcza, obowiązkowe ubezpieczenie kredytu, PCC z tytułu ustanowienia hipoteki kaucyjnej oraz ewentualny koszt prowizji agencji za pośrednictwo przy sprzedaży mieszkania stanowi koszt uzyskania przychodu z tytułu odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego zakupionego
Czy w aktualnym stanie prawnym do wykonywanych czynności wykonywania zabudowy wnęk i innych powierzchni w trwały sposób, poprzez trwałe połączenie ze ścianami, szaf wnękowych (garderób), z materiałów wykonawcy w budynkach i lokalach objętych społecznym programem mieszkaniowym, należy stosować stawkę VAT w wys. 8%, czy też stawkę VAT w wysokości 23%?
Czy Wnioskodawca wykonując usługi montażu stolarki budowlanej, polegające na wyposażeniu pomieszczeń mieszkalnych w meble kuchenne, wnękowe i łazienkowe wbudowane na stałe w sytuacji gdy sprzęt AGD kupuje usługobiorca bez pośrednictwa Zainteresowanego prawidłowo stosuje stawkę podatku VAT w wysokości 8%?
Stawka w latach 2006 -2011 trwała zabudowa meblowa i kuchenna.
Czy wartość całej usługi montażu stałej zabudowy kuchennej i wnękowej z gotowych elementów składowych trwale zamontowanych w pomieszczeniach mieszczących się w klasyfikacji PKOB 111, 112 w budynkach objętych społecznym programem mieszkaniowym może być opodatkowana w 2010 r. obniżoną stawką 7% i odpowiednio 8% (w 2011 r.)?
Stawka podatku VAT w przypadku usług stałej zabudowy wnękowej, kuchennej i łazienkowej w budynkach i lokalach mieszkalnych sklasyfikowanych w PKOB 111 i 112
Czy w sytuacji przedstawionej powyżej, jeśli sytuacja będzie dotyczyć robót wykonywanych w budynkach lub lokalach mieszkalnych nazywanych obiektami budownictwa mieszkaniowego, a wystawiona faktura będzie opiewać na: usługa budowlano-montażowa i zostanie powołany symbol PKOB 111, będzie można zastosować na fakturze preferencyjną stawkę podatku VAT w wysokości 7%?
Stawka na usługi zabudowy PKWiU 45.42.12-00.00 i 45.42.13-00.00.
Stawka na usługi zabudowy przestrzeni wnękowych PKWiU 45.42.12-00.00 i 45.42.13-00.00.
Czy stosowana stawka podatkowa w wysokości 7% jest właściwa dla usług wykonania i montażu trwale umiejscowionej zabudowy w obiektach budownictwa mieszkaniowego?
Stawka na usługi zabudowy przestrzeni wnękowych PKWiU 45.42.12-00.00 i 45.42.13-00.00.
Czy usługa montażu stałej zabudowy wnękowej podlega opodatkowaniu obniżoną stawką podatku VAT?
Czy mając na uwadze powyższy stan faktyczny, w oparciu o normę prawną określoną w art. 41 ust. 12, 12a i 12b ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm.), prace w zakresie montażu szaf wnękowych i zabudowy wnęki winny być opodatkowane obniżoną stawką podatku VAT w wysokości 7%?
Czy jest możliwe zastosowanie 7% stawki podatku od towarów i usług przy usługach montażowych łącznie ze sprzedażą elementów szaf wnękowych, jako stałej (trwałej) zabudowy wnęki lub przestrzeni wnękowej w pomieszczeniach mieszkalnych PKOB 111, 112, ex 113? Czy sama usługa montażu szafy wnękowej w ww. pomieszczeniach mieszkalnych podlega opodatkowaniu 7% stawką podatku od towarów i usług?
Podatnik jest producentem mebli, drzwi oraz trwałych zabudów wnęk i przestrzeni wnękowych z materiałów drewnianych oraz drewnopodobnych. Produkcja i montaż elementów do zabudowy wnęk i kuchni wykonywana jest według indywidualnych zamówień klientów w obiektach, o których mowa w art. 2 pkt 12 ustawy z dnia 11.03.2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm.), tj. obiektach budownictwa
Jaką stawką podatku należy opodatkować montaż trwałych zabudów wnęki przestrzeni wnękowych z materiałów drewnianych i drewnopodobnych przez producenta w obiektach budownictwa mieszkaniowego oraz budynkach (PKOB 1130)?
Wykonuję szafy wnękowe (zabudowy wnęk) z drzwiami przesuwnymi. Wszystkie elementy są montowane na stałe do istniejących ścian. Wystawiam fakturę z 7% VAT, symbol PKOB-111. Firma mojego kolegi, który wykonuje te same usługi, fakturuje je według stawki 22%. Jaka jest prawidłowa klasyfikacja tej usługi wykonywanej w budynkach mieszkalnych?