Interpretacja indywidualna z dnia 11 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.540.2024.1.ESZ
Opodatkowanie sprzedaży niezabudowanych działek bez uwzględnienia zwolnienia.
Opodatkowanie sprzedaży niezabudowanych działek bez uwzględnienia zwolnienia.
Sprzedaż przez jednostkę organizacyjną Powiatu, środków trwałych w postaci sprzętu wykorzystanego wyłącznie do realizacji celów statutowych związanych z utrzymaniem dróg powiatowych i które, nie były w żadnym zakresie wykorzystywane do działalności gospodarczej, nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT.
Sprzedaż udziału 1/2 w nieruchomości będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem VAT, a sprzedaż udziału 1/2 w ruchomościach wykorzystywanych w działalności gospodarczej byłego męża nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem VAT.
W zakresie, w jakim sprzedaż Aktywów Produkcyjnych będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, to będzie wyłączona z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie wskazanego przez Państwa przepisu. Gdyby jednak któryś z ww. przedmiotów umowy sprzedaży (nieruchomość lub jej część, albo prawo użytkowania wieczystego) podlegał obligatoryjnemu zwolnieniu z
VAT - dotyczy zwolnienia z opodatkowania sprzedaży nieruchomości.
Sprzedaż zwróconych udziałów w nieruchomości po wywłaszczeniu.
Opodatkowanie przychodów ze świadczenia usług sklasyfikowanych według PKWiU 74.90.12.0 (usługi pośrednictwa komercyjnego i wyceny, z wyłączeniem wyceny nieruchomości i ubezpieczeń) 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Brak opodatkowania podatkiem VAT transakcji sprzedazy udziału w niezabudowanej Działce gruntu.
Brak opodatkowania podatkiem VAT transakcji sprzedazy udziału w niezabudowanej Działce gruntu.
Nieuznanie transakcji za zbycie ZCP, zwolnienie od podatku VAT w oparciu o przepis art. 43 ust. 1 pkt 10a i pkt 2, niewyodrębnianie z podstawy opodatkowania wartości działek, zgodnie z art. 29a ust. 8 ustawy oraz niewliczanie dostawy do wartości sprzedaży, o której mowa w art. 113 ust. 1 ustawy, w związku z art. 113 ust. 2 pkt 3 ustawy.
Podleganie opodatkowaniu sprzedaży Działki oraz prawo Kupującego do odliczenia podatku naliczonego związanego z nabyciem Działki.
Brak obowiązku zapłaty podatku dochodowego, ponieważ minął okres 5-ciu lat od nabycia nieruchomości przez spadkodawcę; brak obowiązku zapłaty podatku dochodowego, gdyż minął okres 6-ciu miesięcy od nabycia rzeczy ruchomych przez męża - spadkodawcę; rolnik ryczałtowy opłacający podatek rolny nie jest zobligowanym przy sprzedaży płodów rolnych do zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych.
Ustalenie, czy z tytułu odpłatnego zbycia składnika majątku nabytego w drodze spadku Gmina będzie działała jako podatnik VAT w rozumieniu art. 15 ust. 1 i ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług.
Wskazanie, czy Komornik jest zobowiązany do wykonywania obowiązków płatnika podatku od towarów i usług w związku ze sprzedażą ruchomości w drodze licytacji.
Czy opisana sprzedaż sieci wodociągowych i kanalizacyjnych wraz ze studniami oraz kolektora klimontowskiego będzie obciążona podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy przychód uzyskany ze sprzedaży kiosku będzie przychodem z działalności gospodarczej?
Czy prawidłowo Likwidator Spółki przekazał wartość netto wynikającą z faktury sprzedaży ruchomości objętych zastawem skarbowym na konto ZUS, a podatek VAT na konto Urzędu Skarbowego?
Czy Wnioskodawca postąpił prawidłowo wystawiając fakturę dla PFRON z chwilą wydania przewłaszczonego towaru maszyny do produkcji opakowań z tektury falistej na podstawie protokołu przekazania z dnia 9 sierpnia 2007 r.? Czy należało wystawić fakturę, czy nie?
Czy powstaje obowiazek zapłaty podatku od umowy sprzedaży samochodu, którego cena sprzedaży nie przekracza 1.000zł?
Czy sprzedaż pracownikowi samochodu poniżej wartości rynkowej jest przychodem tego pracownika?
Czy dokonana na podstawie umowy sprzedaż rzeczy ruchomych należących do majątku spadkowego podlega opodatkowaniu podatkiem VAT?
Czy bank dokonując sprzedaży przewłaszczonych na jego rzecz ruchomości powinien pobierać całą kwotę należną, tj. wartość netto wraz z podatkiem od towarów i usług?