Omnibusowe ceny nie przestają budzić wątpliwości
UOKiK uważa, że wysokość rabatu powinna być obliczana w odniesieniu do najniższej ceny z 30 dni, a nie tej obowiązującej tuż przed obniżką. Eksperci mają co do tego wątpliwości
UOKiK uważa, że wysokość rabatu powinna być obliczana w odniesieniu do najniższej ceny z 30 dni, a nie tej obowiązującej tuż przed obniżką. Eksperci mają co do tego wątpliwości
Czy Wnioskodawca postępuje prawidłowo odnosząc korektę przychodów ze sprzedaży i kosztu sprzedanych towarów według cen nabycia, wynikającą z faktur korygujących sprzedaż, do roku podatkowego, w którym nastąpiła sprzedaż z faktury pierwotnej?
Czy w świetle przepisów o podatku dochodowym od osób prawnych dozwolone jest obniżenie ceny towarów handlowych poniżej kosztów ich zakupu, tak że Spółka wygeneruje stratę podatkową?
Możliwość jednorazowego zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów różnicy między faktyczną ceną zakupu towarów handlowych a ich ceną po przecenie.
Czy sprzedaż artykułu piśmienniczego poniżej ceny zakupu stanowi naruszenie przepisów podatkowych, w szczególności czy stanowi naruszenie przepisu art. 21 ust. 1 pkt 68a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy wartość sprzedanych składników majątku obrotowego stanowiła będzie koszt uzyskania przychodu w momencie sprzedaży (również sprzedaży jako surowce wtórne)?
Czy podatnik zamierzający dokonać likwidacji działalności gospodarczej może sprzedać posiadane przez niego towary handlowe po obniżonych cenach oraz czy może w remanencie likwidacyjnym wykazać pozostałe towary również w obniżonych cenach?
Prowadzę działalność gospodarczą w zakresie sprzedaży mebli. Część mebli stała długo jako ekspozycja sklepowa i w tym czasie uległy drobnym uszkodzeniom lub pobrudziła się tapicerka. W sytuacji gdy obroty w firmie drastycznie zmalały, nie chcąc zalegać z comiesięcznymi opłatami, uznał Pan za konieczne przecenić meble w niektórych przypadkach nawet o 50%.Przedmiotem wniosku jest pytanie czy podatek
Czy skutki aktualizacji wyceny wyrobów gotowych stanowiących zapasy mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów?
Podatniczka prowadzi działalność gospodarczą w zakresie handlu książkami (w tym podręcznikami szkolnymi) opodatkowaną na zasadach ogólnych. Na stanie księgarni posiada podręczniki zakupione w latach poprzednich, które w związku z przeprowadzoną reformą szkolną oraz zmianą programów nauczania nie nadają się do sprzedaży. W 2003 r. podatniczka podjęła decyzję o wycofaniu ze sprzedaży ww. podręczników