Interpretacja indywidualna z dnia 13.06.2016, sygn. IPPB4/4511-498/16-4/JK3, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB4/4511-498/16-4/JK3
preferencyjne opodatkowanie jako osoba samotnie wychowująca dziecko
preferencyjne opodatkowanie jako osoba samotnie wychowująca dziecko
Osoba samotnie wychowująca dziecko. Ulga prorodzinna.
Czy Wnioskodawca może skorzystać z prawa preferencyjnego sposobu opodatkowania przewidzianego w art. 6 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tj. opodatkowania swoich dochodów w sposób przewidziany dla osoby samotnie wychowującej dzieci?
Prawo do skorzystania z opodatkowania dochodów w sposób przewidziany dla osób samotnie wychowujących dzieci nie jest uzależnione od wysokości dochodów osiągniętych przez podatnika, chcącego z tej preferencji skorzystać, zatem stanowisko Wnioskodawczyni w tym zakresie należy uznać za prawidłowe.
podatek dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania z rozliczenia w sposób przewidziany dla osoby samotnie wychowującej dziecko.
Możliwość rozliczenia podatku dochodowego w sposób przewidziany dla osób samotnie wychowujących dzieci
Czy będąc rozwódką z dzieckiem, w sytuacji zamieszkiwania z partnerem Wnioskodawczyni może rozliczyć się jako osoba samotnie wychowująca dziecko?
Czy Wnioskodawczyni i jej małżonek, pomiędzy którymi przez cały rok podatkowy istniała wspólność majątkowa, i którzy zawiesili działalność gospodarczą, w taki sposób, że zawieszenie rozpoczęło się przed rozpoczęciem roku podatkowego i trwało nieprzerwanie przez cały rok podatkowy 2013, mogą być opodatkowani łącznie na wspólny wniosek złożony zgodnie z artykułem 6 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym
Czy Wnioskodawczyni może być uznana za osobę samotnie wychowującą dziecko w myśl art. 6 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (jeżeli małżonek został pozbawiony praw rodzicielskich)?
Opodatkowanie dochodów osoby samotnie wychowującej dzieci
preferencyjne opodatkowanie dochodów osoby samotnie wychowującej dzieci oraz ulga na dzieci
Jak w sytuacji Wnioskodawczyni należy interpretować art. 6 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (tj. Dz. U. z 2012 r., poz. 361 późn. zm.), a zatem czy Wnioskodawczyni jest uprawniona do rozliczenia podatkowego jako samotna matka za rok 2012 czy też nie?
Czy w przedstawionym wyżej stanie faktycznym będąc osobą zajmującą się samotnie wychowywaniem dwójki małoletnich dzieci Wnioskodawczyni jest uprawniona do preferencyjnego rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2012, według zasad określonych w art. 6 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, przewidzianych dla osób samotnie wychowujących dzieci?
Czy wspólnota mieszkaniowa korzysta ze zwolnienia podatkowego z tytułu dochodów uzyskanych z gospodarki zasobami mieszkaniowymi na podstawie w art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, dotyczących opłat wnoszonych przez właściciela lokalu użytkowego na pokrycie kosztów zarządu?
zastosowanie ulgi na dzieci, o której mowa w przepisach ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych
Czy wnioskodawca może rozliczyć się z podatku za 2010r. wspólnie z małoletnim synem jako osoba samotnie wychowująca dziecko?
Możliwość rozliczenia dochodów jako osoba samotnie wychowująca dziecko
możliwość rozliczenia dochodów jako osoba samotnie wychowująca dziecko
Czy w sytuacji, gdy dziecko jest wychowywane przez oboje rodziców będących stanu wolnego, przysługuje im prawo do rozliczenia w sposób przewidziany dla osób samotnie wychowujących dzieci?
1. Czy Wnioskodawczyni ma prawo jako opiekun prawny pełnoletniej niepełnosprawnej córki, która jest osobą niepełnosprawną, posiadająca pierwszą grupę inwalidztwa i uzyskuje rentę rodzinną - korzystania z ulgi prorodzinnej? 2. Czy może przypisać sobie jej dochody i rozliczyć się w sposób przewidziany dla osoby samotnie wychowującej dzieci? 3. Czy córka może skorzystać z odliczeń ulgi prorodzinnej? 4
Czy wnioskodawca ma prawo do rozliczenia jako osoba samotnie wychowująca dziecko?
W świetle powołanych przepisów prawa i przedstawionego stanu faktycznego należy uznać, iż prawo do skorzystania z ulgi z tytułu wychowywania dzieci, stosownie do art. 27f ww. ustawy, przysługuje w przypadku pozytywnego spełnienia wszystkich przesłanek nakreślonych powołanymi przepisami. W przypadku Wnioskodawcy nie został spełniony warunek dotyczący wychowywania dziecka. Kilkugodzinny okres życia dziecka
Czy wnioskodawczyni ma prawo do skorzystania z opodatkowania jako osoba samotnie wychowująca dziecko z uwagi na fakt, że córka otrzymuje rentę sierocą z Hiszpanii?
Czy osoba pozostająca w konkubinacie może skorzystać z opodatkowania przewidzianego dla osoby samotnie wychowującej dziecko?