Interpretacja indywidualna z dnia 27.06.2012, sygn. IPTPP4/443-157/12-6/BM, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP4/443-157/12-6/BM
Opodatkowanie badań naukowych i prac rozwojowych i prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Opodatkowanie badań naukowych i prac rozwojowych i prawo do odliczenia podatku naliczonego.
prawo do częściowego obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu nabycia przez Uczelnię mikroskopu elektronowego
zakup w ramach projektu mikroskopu elektronowego
Czy do przychodów uzyskiwanych z tytułu wynagrodzenia, otrzymywanych w czasie urlopu dla poratowania zdrowia, mogą być zastosowane 50% koszty uzyskania przychodów do takiej samej części wynagrodzenia, jak były stosowane w okresie świadczenia pracy?
Czy usługi naukowo-badawcze wykonywane w ramach umów zawartych po 19 września 2005 r., na podstawie których Akademia jest podwykonawcą badań własnych innej uczelni będą podlegały opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Czy usługi naukowo-badawcze wykonywane w ramach umów zawartych po 19 września 2005 r., na podstawie których Akademia jest współwykonawcą będą podlegały opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Czy od wypłat z tytułu praw autorskich powinno się płacić podatek od towarów i usług?Jeżeli tak, to w jaki sposób należy się zarejestrować w Urzędzie Skarbowym i jaką prowadzić ewidencję?
Czy prawidłowo Strona postąpiła nie uwzględniając w proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 2 ustawy VAT wpłat pochodzących z MEiN na realizację projektów zamawianych?
Czy Podatnik powinien odprowadzać podatek VAT od realizowanych projektów badawczych zamawianych, w tym od środków otrzymywanych z P. Instytut Naukowo-Badawczy na realizacje umowy w ramach projektu badawczego. PP3-812-94/2006/BL/203, interpretacja Ministra Finansów
W jaki sposób powinny być opodatkowane wypłacane przez Uniwersytet w ramach Działania 2.6 ZPORR 2004-2006 stypendia dla uczestników studiów doktoranckich na pokrycie kosztów związanych z pracą naukową?
Zdaniem Podatnika, w przypadku umów zawartych przez Instytut z jednostką koordynującą w związku z realizacją zadań badawczych objętych ofertą wymienioną w decyzji Ministerstwa, uzasadnione jest uznanie czynności za niepodlegające opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Czy dochody z pracy naukowej wykonywanej w Japonii podlegaja opodatkowania w Polsce według metody wyłączenia z progresją?
Czy przysłygują 50% zryczałtowane koszty uzyskania przychodu z tytułu pracy naukowej poza granicami kraju ?
Pytanie dotyczy kwestii opodatkowania podatkiem od towarów i usług projektów naukowo- badawczych oraz dotacji na finansowanie bieżącej działalności jednostki naukowo - badawczej lub na cele inwestycyjne.
Czy prace naukowo - badawcze finansowane tylko z innych, niż własne, środków finansowych podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług uczestnictwa w badaniach naukowych lub pracach rozwojowych współfinansowanych z zagranicznych środków finansowych niepodlegających zwrotowi, realizowanych w ramach programów Unii Europejskiej lub innych międzynarodowych programów badawczych albo przyznanych na finansowanie współpracy naukowej z zagranicą.
W złożonym wniosku, Podatnik zwraca się z zapytaniem, czy świadczenie na jego rzecz usługi polegającej na wydrukowaniu poza granicami kraju pracy doktorskiej w czasopiśmie zagranicznym przez podmiot posiadający siedzibę na terytorium Stanów Zjednoczonych podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
W Polsce jestem pracownikiem naukowym Politechniki Warszawskiej. Pod koniec roku 2004 r. dostałem zaproszenie do prowadzenia prac badawczył na jednej z wyższych uczelini w USA. Wziąłem urlop bezpłatny na uczelni i wyjechałem na 11 miesięcy do USA. Na wyższej uczelni w USA prowadziłem wyłączenie teoretyczne prace badawcze w swojej specjalności, wyniki tych prac publikowałem w czasopismach naukowych.
Czy w związku z wyjazdem do Stanów Zjednoczonych i podjęciem tam pracy naukowej w okresie 2005 - 2007 małżonkowie będą podlegać ograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce ?Czy do dochodów uzyskanych w Stanach Zjednoczonych będzie miała zastosowanie metoda wyłączenia z progresją wynikająca z przepisu art. 27 ust. 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ?Czy z uwagi na fakt, iż w 2006r.
W jaki sposób należy opodatkować dochody uzyskane w latach 2004- 2005 w USA przez pracownika naukowego podlegającego nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce?
W jaki sposób rozliczyć podatek dochodowy od dochodu uzyskanego za pracę w Niemczech ?
Uprzejmie proszę o udzielenie mi informacji na temat sposobu zapłaty podatku dochodowego i rozliczenia kosztów umowy o konsultacji naukowej.Jestem profesorem Wyższej Uczelni a wymieniona Umowa została zawarta pomiędzy moją osobą a Naukowym Instytutem X.Umowa dotyczy prac naukowych o charakterze autorskim zatem przyjmuję koszty uzyskania przychodów od całej sumy wymienionej w Umowie w wys. 50%.Ze swej
Czy pracownikowi naukowemu - nauczycielowi akademickiemu, przysługują koszty uzyskania przychodów w wysokości 50 %, jeżeli przebywa on na urlopie naukowym lub wypoczynkowym?
Jakie są zasady rozliczenia dochodów uzyskanych przez pracownika naukowego w Szwecji przy nieograniczonym obowiązku podatkowym w Polsce ?