Interpretacja indywidualna z dnia 8 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.601.2024.2.TR
Skutki podatkowe objęcia udziałów w spółce z o.o. za wkład pieniężny.
Skutki podatkowe objęcia udziałów w spółce z o.o. za wkład pieniężny.
Ustalenie rezydencji podatkowej w Polsce oraz opodatkowanie dochodów zagranicznych.
brak obowiązku stosowania oznaczenia „TP” w ewidencji sprzedaży w JPK_V7 dla transakcji dokonywanych przez gminę
Czy Spółka z o.o. będzie zobowiązana do sporządzania i prowadzenia dokumentacji podatkowej wynikającej z art. 9a ust. 1 i 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Podatek od towarów i usług w zakresie określenia podstawy opodatkowania.
Jeśli strony transakcji ustaliły określoną kwotę, za jaką zostanie sprzedana tytułem spłaty zaciągniętej pożyczki nieruchomość, będzie stanowić ona wynagrodzenie za dostawę towarów, natomiast podstawą opodatkowania, zgodnie z art. 29 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług, będzie kwota należna pomniejszona o kwotę należnego podatku o ile strony transakcji tak się umówią może być to wartość ewidencyjna
Ustalenia podstawy opodatkowania przy przekazaniu w zamian za odszkodowanie infrastruktury drogowej wraz z gruntem.
Czy usługi konsultacji w zakresie nieruchomości świadczone przez sp. z o.o. Sp. komandytową na rzecz innej spółki z o.o. S.K., w której jeden ze wspólników posiada udziały w obydwu wymienionych wyżej sp. z o.o. S.K. i jest jednocześnie komandytariuszem obydwu wspomnianych wcześniej spółek, będą kosztem podatkowym dla tej spółki, która korzysta ze świadczonych usług konsultacji? Na okoliczność sprzedaży
W okolicznościach wskazanych we wniosku Organ podatkowy nie będzie upoważniony do określenia wysokości obrotu na podstawie wartości rynkowej pomniejszonej o kwotę pdoatku
Powiązania między podmiotami oraz sporządzania dokumentacji podatkowej transakcji.
Wnioskująca złożyła zapytanie, czy fakt równoczesnego posiadania przez tę samą osobę fizyczną udziałów w jednej Spółce (spółka z o.o.) oraz zasiadania przez nią w radzie nadzorczej drugiej Spółki (spółka akcyjna) kwalifikuje obie Spółki jako podmioty powiązane w rozumieniu art. 11 ust. 4 pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych?
Spółka zapytuje czy jest zobowiązana do sporządzania dokumentacji podatkowej, o której mowa w art. 9a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy koszty uzyskania przychodów u wspólników spółki komandytowej w sytuacji korzystania przez spółkę z usług doradczych, świadczonych przez firmę jednoosobową , będącą własnością jednego ze wspólników spółki komandytowej rozlicza się proporcjonalnie do udziału ich w zysku spółki?
Czy z powodu transakcji, w których cena ustalona jest poniżej poziomu ceny rynkowej zostaną oszacowane dochody i oszacowany dodatkowy podatek dochodowy w świetle art. 11 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
W związku z tym podatnik pyta się, czy mają wpływ na wysokość kosztów uzyskania przychodu dodatnie/ujemne różnice kursowe wynikające z różnicy pomiędzy wartością kwoty przejętego przez osobę trzecią długu wyrażonego w USD, a wartością kwoty w złotych polskich jaką dłużnik zapłacił osobie trzeciej?
Czy transakcja może być uznana za niezgodną z art. 11 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych z uwagi na zwolnienie podmiotu w niej uczestniczącego z podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy przedsiębiorców (osobę fizyczną prowadzącą działalność i spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością) można uznać za jednostki powiązane w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy w przypadku prowadzenia przez osobę fizyczną dwóch firm: w kraju i zagranicą można uznać że między tymi firmami istnieją powiązania w rozumieniu art. 25 updof.
Czy metoda rozsądnej marży (,,koszt plus")jest prawidłowa dla opisanej struktury współpracy Grupy?Czy podstawa kosztowa opisana w sekcji 2 zapytania podatnika pozwala spełnić założenia metody rozsadnej marzy?Czy zryczałtowany narzut na kosztach spełnia wymogi o których mowa w par. 6 ust. 2 Rozporządzenia w sprawie cen transferowych?Czy zakres narzutu zysku od 15% do 27% i docelowy poziom 21% spełnia
Czy sprzedaż przez Spółkę towarów handlowych w cenie zakupu na rzecz udziałowca i vice prezesa zarządu Spółki jest z przepisami prawa podatkowego?
Czy sprzedaż produkcji przeznaczonej na rynek krajowy podmiotowi centralnemu Grupy E jest zgodna z art. 11 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? Czy uzasadnione jest wykorzystanie metody rozsądnej marży w celu ustalenia cen stosowanych w transakcji z podmiotem centralnym w odniesieniu do tej produkcji?
Czy usługi świadczone przez udziałaowca spółki z o. o. na jej rzecz stanowią koszt uzyskania przychodów w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
W jaki sposób należy udokumentować transakcje zawarte pomiędzy podmiotami powiązanymi?
Pytanie Strony dotyczy momentu powstania obowiązku sporządzania dokumentacji podatkowej, zgodnie z art. 9a ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz braku wymogu jej przygotowywania w przypadku odstąpienia od umowy.