Wpłaty z zysku w jednoosobowych Spółkach Skarbu Państwa
Jednoosobowe spółki Skarbu Państwa oraz przedsiębiorstwa państwowe zostały zwolnione z obowiązku corocznego zawiadamiania urzędu skarbowego o wybranym okresie rozliczeniowym. Ponadto zmienił się termin dokonywania wpłaty za ostatni okres rozliczeniowy oraz wzory deklaracji.
Czy wyliczając kwotę zysku po opodatkowaniu podatkiem dochodowym (pozycja 23 formularza deklaracji WZS-1K/1R) Spółka ma prawo obniżyć kwotę zysku brutto wykazaną w rachunku zysków i strat (pozycja 20 formularza deklaracji WZS-1K/1R) za dany okres sprawozdawczy o kwotę podatku dochodowego wykazaną w rachunku zysków i strat w pozycji Podatek dochodowy - część bieżąca a wynikającą z pozycji 60 formularza
Z którym dniem wnioskodawca traci status jednoosobowej spółki Skarbu Państwa i przestanie być zobowiązana do dokonywania wpłat z zysku na rzecz budżetu państwa? Czy w momencie zawarcia "Umowy objęcia akcji w podwyższonym kapitale zakładowym" tj. w dniu 29 czerwca 2011r., czy z chwilą wydania postanowienia sądu o zmianie w Krajowym Rejestrze Sądowym?
Czy przy obliczeniu wielkości ulgi we wpłatach zysku na rzecz budżetu państwa, o której mowa w rozporządzeniu Rady Ministrów z 18 października 2010 r. w sprawie ulg we wpłatach z zysku przedsiębiorstw państwowych oraz jednoosobowych spółek Skarbu Państwa wykonujących zadania na potrzeby obronności i bezpieczeństwa państwa (Dz. U. nr 205 poz. 1354) Wnioskodawca może w wartości przychodów ze sprzedaży
1.Czy według stanu na dzień złożenia wniosku o wydanie interpretacji prawa podatkowego tj. marzec 2012 r. Wnioskodawca jest dalej zobowiązany do dokonania wpłat z zysku na podstawie art. 2 ustawy z dnia 1 grudnia 1995 r. o wpłatach z zysku przez jednoosobowe spółki Skarbu Państwa? 2.W jakiej dacie ustał obowiązek określony w art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 1 grudnia 1995 r. o wpłatach z zysku przez jednoosobowe
1.Czy według stanu na dzień złożenia wniosku o wydanie interpretacji prawa podatkowego tj. marzec 2012 r. Wnioskodawca jest dalej zobowiązany do dokonania wpłat z zysku na podstawie art. 2 ustawy z dnia 1 grudnia 1995 r. o wpłatach z zysku przez jednoosobowe spółki Skarbu Państwa? 2.W jakiej dacie ustał obowiązek określony w art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 1 grudnia 1995 r. o wpłatach z zysku przez jednoosobowe
Z którym dniem wnioskodawczyni traci status jednoosobowej spółki Skarbu Państwa i przestanie być zobowiązana do dokonywania wpłat z zysku na rzecz budżetu państwa? Czy w momencie zawarcia "Umowy objęcia akcji w podwyższonym kapitale zakładowym" tj. w dniu 29 czerwca 2011r., czy z chwilą wydania postanowienia sądu o zmianie w Krajowym Rejestrze Sądowym?
Zmiana umowy spółki związana z podniesieniem kapitału zakładowego, która zostanie zawarta w październiku 2011 r. w związku z wniesieniem przez Skarb Państwa - jedynego akcjonariusza - aportu w postaci środków trwałych będzie korzystała ze zwolnienia z podatku od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 9 pkt 11 lit. d) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Przychód pełnomocnika wspólnika w jednoosobowej spółce Skarbu Państwa na gruncie przepisów ustawy należy zakwalifikować do źródła przychodów, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 2 w związku z art. 13 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Określenie źródła przychodu z tytułu pełnienia funkcji pełnomocnika Wspólnika w jednoosobowej spółce Skarbu Państwa?
Jeżeli A. zawarła kilka transakcji z tym samym powiązanym podmiotem, ale transakcje te dotyczą różnych świadczeń, dla których określono różne ceny, to czy wartość tych poszczególnych świadczeń podlega sumowaniu?
Czy wpłacone ze środków finansowych Spółki wynagrodzenie dla pełnomocnika właściciela udziałów Skarbu Państwa Pani W.M. powołanego przez Zgromadzenie Wspólników strona miała prawo od miesiąca stycznia 2008 r. do miesiąca stycznia 2010 r. włącznie zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu roku podatkowego 2008, roku podatkowego 2009 oraz roku podatkowego 2010?
Czy wpłacane ze środków finansowych Spółki wynagrodzenie dla pełnomocnika powołanego przez Zgromadzenie Wspólników do reprezentowania Spółki przy zawieraniu umów z jej zarządem ma prawo strona od miesiąca maja 2010 r. zaliczać do kosztów uzyskania przychodu?
Czy w świetle art. 11 ust. 1-4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych: 1) umorzenie naliczonego przez A. oprocentowania, od pożyczki udzielonej podmiotowi powiązanemu tj. Spółce Z., a także odsetek za opóźnienie oraz 2) odstąpienie od naliczania przez A. oprocentowania, od pożyczki udzielonej podmiotowi powiązanemu tj. Spółce Z., a także odsetek za opóźnienie skutkuje obowiązkiem rozpoznania
Określenie źródła przychodu z tytułu pełnienia funkcji pełnomocnika Wspólnika w jednoosobowej spółce Skarbu Państwa.
Jeżeli czynność zakupu (należności) wierzytelności będzie objęta zakresem ustawy o podatku od towarów i usług to wówczas będzie skutkowała wyłączeniem obowiązku podatkowego w podatku od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
1. Czy Spółka w przypadku osiągnięcia dochodów w przyszłych latach będzie mogła odliczyć zapłacony podatek od dywidend za lata 2005-2007, czyli podatek zapłacony przez Przedsiębiorstwo Państwowe? 2. Jeżeli odpowiedź na pytanie 1 będzie twierdząca, to w ciągu ilu lat Spółka będzie miała prawo odliczenia zapłaconego podatku? 3. Jeżeli odpowiedź na pytanie 1 będzie twierdząca, to czy istnieje możliwość
Czy Wnioskodawca, w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ponosi skutki podatkowe związane z udzieleniem nieoprocentowanej pożyczki Stoczni, a jeśli tak - to kiedy powstaje obowiązek podatkowy?
1. W jakim momencie Wnioskodawca przestał być spółką, o której mowa w art. 1 ustawy o wpłatach z zysku przez jednoosobowe spółki Skarbu Państwa? 2. W jakim momencie ustaje obowiązek dokonywania wpłat z zysku?
CIT - w zakresie korekty wpłat z zysku za lata 2006-2007
Czy przychody pełnomocnika Wspólnika w jednoosobowej spółce Skarbu Państwa z ograniczoną odpowiedzialnością powołanego do pełnienia swej funkcji na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 1996 r. o komercjalizacji i prywatyzacji (tj. Dz. U. z 2002 r. Nr 171, poz.1397 z pózn. zm.) są przychodami osiąganymi w rozumieniu art. 13 pkt 6 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób
W jaki sposób Spółka powinna obliczyć wysokość pierwszej zaliczki wpłaty z zysku obejmującej okres niepełny i następujący po nim pełny okres?