Interpretacja indywidualna z dnia 10.02.2017, sygn. 1462-IPPB1.4511.1133.2016.1.ES, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. 1462-IPPB1.4511.1133.2016.1.ES
W zakresie skutków podatkowych otrzymania odszkodowania.
W zakresie skutków podatkowych otrzymania odszkodowania.
W związku z tak przedstawionym stanem faktycznym, Wnioskująca zwróciła się z zapytaniem o właściwą podstawę opodatkowania dla podatku od towarów i usług przy sprzedaży po cenie 1 grosz netto za sztukę wycofanych ze sprzedaży artykułów.
Czy Spółka może dokonać przeceny towaru w wartości 95% jako pierwotnej ceny sprzedaży zachowując prawo uznania poniesionych wydatków wytworzenia w pełnej poniesionej wartości, jako kosztów uzyskania przychodu?
Dotyczy prawa do odliczenia podatku naliczonego przy zakupie towarów i usług związanych z wysyłkami nowych towarów w miejsce towarów wadliwych lub brakujących do kontrahentów zlokalizowanych w krajach Wspólnoty Europejskiej.
Dotyczy prawa do odliczenia podatku naliczonego przy zakupie towarów i usług związanych z wysyłkami nowych towarów w miejsce towarów wadliwych lub brakujących do kontrahentów zlokalizowanych w krajach trzecich.
Jak powinny być opodatkowane podatkiem od towarów i usług rekompensaty otrzymywane od dostawcy z tytułu sprzedaży produktów niewłaściwej jakości?
Podatnik prowadzi działalność gospodarczą w zakresie usług transportowych i spedycyjnych. W okresie do dnia 30.04.2004 r. w trakcie przewożenia papierosów zamoczeniu uległ przewożony towar. Podatnik zobowiązany jest do zapłaty odszkodowania właścicielowi uszkodzonego towaru. Czy właściciel towaru powinien Podatnika obciążyć wartością netto uszkodzonego towaru, czy wartością brutto (tj. wraz z podatkiem