Interpretacja indywidualna z dnia 3 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.625.2024.1.MG
Objęcie udziałów w spółkach w zamian za wkład pieniężny równy wartości nominalnej obejmowanych udziałów.
Objęcie udziałów w spółkach w zamian za wkład pieniężny równy wartości nominalnej obejmowanych udziałów.
Skutki podatkowe udziału w programie motywacyjnym i obowiązków płatnika.
Obowiązki płatnika - transakcje związane z pieniądzem elektronicznym.
Brak opodatkowania wniesienia przez Pana wkładu pieniężnego na podwyższenie kapitału zakładowego Spółki 1.
Obowiązki płatnika w sytuacji pośredniczenia w przekazywaniu płatności pomiędzy odbiorcą a twórcą.
Skutki podatkowe otrzymania środków pieniężnych od wykonawcy testamentu.
Skutki podatkowe darowizny środków pieniężnych od rodziców dla córki.
Brak opodatkowania otrzymanej przez Gminę darowizny pieniężnej na realizację zadania pn.: „…”.
brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku nabyciem Prezentów, które następnie przekazuje Pracownikom/Współpracownikom brak obowiązku naliczenia podatku VAT należnego w związku z ich przekazaniem
Uznanie Wnioskodawcy za podatnika podatku vat z tytułu sprzedaży Kart przedpłaconych różnego przeznaczenia; Prawo do ewidencjonowania na własnej kasie kwot pobranych od konsumentów z tytułu wydania Kart z zastosowaniem zera technicznego; Możliwość wykazania na paragonie fiskalnym kwot pobranych od konsumentów z tytułu wydania Kart w innej pozycji paragonu jako dodatkowe informacje.
Wypłata na rzecz Wnioskodawczyni zwróconej jej należności z tytułu odziedziczonego wkładu mieszkaniowego nie będzie stanowiła przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych w związku z wypełnieniem dyspozycji art. 2 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Obowiązki płatnika z tytułu wypłaty świadczenia pieniężnego zasądzonego wyrokiem sądu.
Obowiązek ewidencjonowania sprzedaży kart przepłaconych dokonywanej w imieniu lub na rzecz innych podatników.
Opodatkowanie otrzymanych środków pieniężnych
Gdy wypowiedzenie Wnioskodawczyni umowy o pracę nastąpiło zgodnie z przepisami prawa, wypłacone z tego tytułu świadczenie wynikające z obowiązujących u pracodawcy wewnętrznych aktów prawa pracy nie mieści się w dyspozycji art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
w zakresie obowiązku opodatkowania w zeznaniu rocznym za lata 2011-2015 odsetek od lokat należących do prywatnego majątku współmałżonka, powiązanych z rachunkiem bankowym założonym wspólnie z małżonkiem, z którym obowiązuje Wnioskodawcę ustrój rozdzielności majątkowej, znajdującym się w zagranicznym banku położonym na terenie Republiki Malty
w zakresie obowiązku opodatkowania w zeznaniu rocznym za 2014 r. odsetek od lokat należących do prywatnego majątku Wnioskodawcy, powiązanych z rachunkiem bankowym założonym wspólnie z małżonką, z którą obowiązuje Wnioskodawcę ustrój rozdzielności majątkowej, znajdującym się w zagranicznym banku położonym na terenie Republiki Malty
określenie kosztów uzyskania przychodów w przypadku odpłatnego zbycia udziałów objętych w zamian za wkład pieniężny.
Brak opodatkowania podatkiem VAT darowizny środków pieniężnych na rzecz innej spółki.
Objęcia udziałów w spółce kapitałowej w zamian za wkład pieniężny gdzie wartość nominalna jest niższa od wartości rynkowej.
W związku z przedstawionym zdarzeniem, Wnioskodawca prosi o potwierdzenie, iż premie pieniężne, które będą wypłacane Kasie przez Spółkę (pośrednika ubezpieczeniowego) na podstawie wystawionej noty księgowej nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Czy utrzymanie przez Spółkę Pieniędzy oraz Wierzytelności majątku z tytułu Likwidacji Spółki jawnej, której Spółka będzie wspólnikiem będzie skutkować dla Spółki powstaniem przychodu podlegającego opodatkowaniu na gruncie Ustawy CIT?
1. Czy kwoty pieniężne otrzymywane przez Wnioskodawczynię z USA w 2013 r. pochodzące z konta, którego jest właścicielką stanowią źródło przychodów i czy powinna drugi raz opodatkować je w Polsce? 2. Jeżeli należałoby opodatkować te kwoty to z jakiego artykułu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i jakim procentem?
W naszej firmie trwa badanie bilansu przez biegłego rewidenta. Stwierdził on, że nie mamy podpisanej umowy z kasjerem o odpowiedzialności materialnej. Pracownik ten w swojej długoletniej pracy nigdy nie miał niedoboru w kasie. Czy mamy obowiązek podpisania z nim takiej umowy? Czy bez umowy o odpowiedzialności materialnej pracownik nie odpowiada za niedobory kasowe?