Małe wspólnoty mieszkaniowe rozliczają się jak wszystkie inne
Wystawiłem paragon dla klienta jako osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej. Paragon nie zawierał jego NIP. Po tygodniu klient zmienił zdanie i zażądał wystawienia faktury do paragonu na prowadzoną przez niego działalność z jego NIP. Klient uważa, że jego NIP mogę teraz dopisać ręcznie na paragonie? Czy klient ma rację?
Numer Identyfikacji Podatkowej. NIP stanowi dziesięciocyfrowy kod, który jest przyporządkowany do danego podatnika w Polsce.
4 lipca 2019 r. Sejm uchwalił ustawę nowelizujacą VAT, która zmienia m.in. zasady wystawiania faktur do paragonów. Będzie to możliwe wyłącznie w przypadku, gdy paragon będzie zawierał NIP nabywcy, który dokonuje zakupów jako przedsiębiorca. Za złamanie tego obowiązku grożą sankcje. Przewidziano je zarówno dla sprzedawcy, jak i dla kupującego, gdy odliczy on VAT z takiej faktury. Będzie im można ustalić
Ustawą z 5 czerwca 2002 r. Sejm znowelizował ustawę o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników (dalej ustawa). Zmiany te weszły w życie 24 sierpnia br. i dotyczą nadania numeru identyfikacji podatkowej, aktualizacji danych identyfikacyjnych, jak również sukcesji NIP.
Ministerstwo Finansów opublikowało na swojej stronie informację na temat Centralnego Rejestru Podmiotów Krajowej Ewidencji Podatników (CRP KEP). W informacji zapewniono, że powstanie CRP KEP nie będzie miało wpływu na terminy nadawania numerów NIP i rejestrowania podatników na potrzeby VAT. Informację Ministerstwa Finansów zamieszczamy w pełnym brzmieniu.
Jesteśmy niewielką firmą i zatrudniamy 5 pracowników - w tym jednego cudzoziemca. Wszyscy zostali zatrudnieni w styczniu br. Pracownicy zostali zgłoszeni do ZUS z numerami PESEL i NIP, natomiast pracownik-cudzoziemiec został zgłoszony do ZUS tylko z numerem NIP. Ostatnio dotarła do nas informacja, że w dokumentach ubezpieczeniowych przekazywanych do ZUS za pracowników nie powinniśmy już wykazywać ich
Od 1 września 2011 r. uległ zmianie zakres danych identyfikacyjnych osoby ubezpieczonej, podawany w dokumentach ubezpieczeniowych przekazywanych do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W dokumentach ubezpieczeniowych ZUS ZUA, ZUS ZZA, ZUS ZWUA, ZUS ZSWA, ZUS ZCNA, ZUS RCA, ZUS RZA, ZUS RSA, w bloku danych identyfikacyjnych osoby ubezpieczonej należy podawać jako numer identyfikacyjny numer PESEL, a w razie
Dostosowanie programu do podwyższonej stopy procentowej na ubezpieczenie rentowe, umożliwienie rozliczania niań oraz usunięcie NIP z dopuszczalnych do stosowania identyfikatorów osób ubezpieczonych, to trzy najważniejsze zmiany w programie Płatnik. Pakiet aktualizujący został udostępniony na stronach internetowych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Asseco Poland S.A. dopiero pod koniec lutego. Dlatego
Zasad ewidencji i identyfikacji podatników i płatników w zakresie braku możliwości nadania szkole odrębnego od organu prowadzącego Numeru Identyfikacji Podatkowej.
Wnioskodawca ma/będzie miał prawo do odzyskania podatku VAT, ponieważ wydatki poniesione w związku z realizacją inwestycji są/będą związane z czynnościami opodatkowanymi podatkiem VAT.
skutki przekształcenia jednoosobowej spółki Skarbu Państwa w państwową instytucję kultury w zakresie podatku od towarów i usług oraz zasady ewidencji i identyfikacji podatników i płatników odnośnie sukcesji NIP.
Brak możliwości nadania szkole odrębnego od organu prowadzącego Numeru Identyfikacji Podatkowej.