Interpretacja indywidualna z dnia 9 sierpnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.308.2024.1.RST
Miejsce opodatkowania usługi organizacji eventu.
Miejsce opodatkowania usługi organizacji eventu.
Brak możliwości zastosowania procedury VAT marża dla odsprzedawanych usług noclegowych.
Podatek od towarów i usług w zakresie określenia miejsca świadczenia dla usługi szkoleniowej świadczonej na rzecz kontrahenta z Belgii oraz umieszczenia na fakturze adnotacji „NP”; prawa do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących nabycie usługi gastronomicznej i noclegowej zużytych podczas wykonywania kompleksowej usługi szkoleniowej oraz prawa do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących
Możliwość zastosowania procedury „VAT-marża” dla odsprzedawanych usług noclegowych
Miejsce opodatkowania usług organizacji konferencji, posiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, zastosowanie art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy, prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia usług, do których stosuje się art. 28b ustawy oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia usług gastronomicznych oraz usług hotelowych.
opodatkowania pobieranej opłaty transakcyjnej za świadczoną usługę pośrednictwa w zakupie usług krótkotrwałego zakwaterowania
Czy wartość opłaty transakcyjnej (prowizji) doliczanej przez Spółkę do ceny odsprzedaży usługi noclegowej, jest elementem podstawy opodatkowania podatkiem VAT z tytułu świadczonej przez Spółkę usługi noclegowej oraz miejsce opodatkowania tej usługi.
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania procedury VAT-marża dla odsprzedawanych przez Wnioskodawcę usług noclegowych.
1. Jak prawidłowo określić podstawę opodatkowania? 2. Jak prawidłowo określić miejsce świadczenia usług i stawkę podatku VAT? 3. Jak prawidłowo określić obowiązek podatkowy? 4. Czy zastosowanie mają przepisy z zakresu VAT marża? 5. Jakie są zasady dokumentacji?
Niemożność jednorazowego wykonania czynności o charakterze ciągłym powinna wynikać z rodzaju czynności (istoty świadczenia), a nie z okoliczności, że na mocy jednej umowy zawartej na określony czas dokonanych zostanie wiele świadczeń, które co do zasady mogą być wykonane jednorazowo. Tym samym, samo zawarcie pomiędzy kontrahentami umowy, z której wynika zobowiązanie do dokonywania stałych dostaw towarów
Wnioskodawca będzie miał prawo do rozliczenia świadczonych usług noclegowych wraz z doradztwem w procedurze VAT marża.
W zakresie uznania za uslugi turystyki swiadczenia uslug noclegowych/hotelowych wraz z odpowiednia informacja i/lub doradztwem oraz ewentualnymi innymi uslugami (w tym uslug organizacji wyjazdow integracyjnych), miejsca opodatkowania swiadczonych uslug turystyki opodatkowanych w procedurze VAT marza, uznania za uslugi turystyki swiadczenia uslug obslugi technicznej konferencji/ seminarium/szkolenia
Sprzedaż przez Wnioskodawcę usługi hotelowej będzie podlegała opodatkowaniu według szczególnej procedury marży w turystyce i przepis art. 119 ustawy o podatku od towarów i usług znajdzie w sprawie zastosowanie.
Czy usługi noclegu z wyżywieniem mają być opodatkowane marżą czy stawką 8%
miejsce świadczenia usług noclegowych w hotelach, oraz miejsce świadczenia usług pośrednictwa w rezerwacji hotelu
Czy kwota meksykańskiego podatku VAT, zawarta w fakturach za usługi noclegowe oraz organizacji spotkań biznesowych, stanowi dla podatnika koszt uzyskania przychodu?
W którym momencie Spółka będzie zobowiązana do rozpoznania przychodu podatkowego z tytułu otrzymanych przedpłat na poczet wykonania kompleksowych usług noclegowych opisanych w zdarzeniu przyszłym, czy w momencie uzyskania wpłaty (przedpłaty), czy też w momencie wykonania usługi?
Nabycie przez Spółkę posiadającą siedzibą w UE miejsc noclegowych od polskich hotelarzy a następnie ich odsprzedaż na rzecz podatników podatku VAT jak i os. fizycznych
1. Czy należy rozliczyć import usług od usługi telekomunikacyjnej, jeśli została ona wyodrębniona na rachunku hotelowym i podano jej wartość? 2. Czy korzystanie z telefonu hotelowego może stanowić część usługi hotelowej, której to miejscem świadczenia jest miejsce położenia nieruchomości?
miejsce świadczenia usług noclegowych i pośrednictwa w rezerwacji hotelu
Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym, w przypadku świadczenia usług turystyki, Wnioskodawca ma prawo do obniżenia kwoty podatku należnego lub zwrotu różnicy podatku należnego z tytułu zakupionych usług dla bezpośredniej korzyści turysty?
Opodatkowanie usługi zorganizowania obozu zimowego dla młodzieży