Czy odsprzedaż noclegów powinna zostać opodatkowana z zastosowaniem procedury marży
Brak możliwości zastosowania procedury VAT marża dla odsprzedawanych usług noclegowych.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją zadania.
Dotyczy możliwości odliczenia podatku VAT z faktur potwierdzających zakup towarów i usług w związku z realizacją przedmiotowego projektu.
Możliwość zastosowania stawki podatku 0% dla świadczonych usług turystyki na Wyspach Zielonego Przylądka.
Uznanie składki uiszczanej przez Spółkę na rzecz TFG za element podstawy opodatkowania podatkiem od towarów i usług, oraz nieuznanie składki uiszczanej przez Spółkę na rzecz TFG za usługę nabytą dla bezpośredniej korzyści turysty.
Dotyczy braku prawa do odzyskania naliczonego podatku VAT w całości lub w części zarówno w trakcie realizowania zadania jak i po jego zakończeniu, projektu.
Dotyczy stawki podatku VAT do świadczonych przez Państwo usług turystyki w zakresie transportu lotniczego realizowanego z terytorium Polski na terytorium Bośni i Hercegowiny.
Brak prawa do odliczenia (ścieżka spacerowa).
Dotyczy prawa do odliczenia VAT od wydatków na realizację zadania
Opodatkowanie podatkiem VAT na terytorium Polski usług w zakresie organizacji rejsów jachtem.
Brak opodatkowania i rozliczenia podatku należnego w Polsce z tytułu dostawy towaru realizowanej przez Wnioskodawcę w ramach transakcji łańcuchowej.
Ustalenie, czy dla świadczonych usług organizacji kolonii (w części dotyczącej usług nabywanych od innych podmiotów) ma zastosowanie procedura VAT marża, o której mowa w art. 119 ust. 1 ustawy, zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust 1 pkt 24 lit. a ustawy, usług organizacji półkolonii, korekty deklaracji VAT z zastosowaniem procedury VAT marża, o której mowa w art. 119 ust. 1 ustawy.
Momentu powstania obowiązku podatkowego dla świadczonych przez Wnioskodawcę usług turystyki w związku z otrzymanymi w całości płatnościami przed wykonaną usługą oraz otrzymanymi zaliczkami.
uznanie czynności polegających na wyszukaniu, rezerwacji i odsprzedaży usługi hotelowej z wyżywieniem lub bez, jako składnik pakietu usług, jak również będących jedynym składnikiem świadczonej usługi, za usługi turystyki i zastosowanie do nich szczególnej procedury opodatkowania marży, o której mowa w art. 119 ust. 1 ustawy - zastosowanie stawki podatku w wysokości 0% do usług pośrednictwa w sprzedaży
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu wydatków ponoszonych w celu realizacji projektu.
moment powstania obowiązku podatkowego od świadczonych usług turystyki w związku z otrzymaniem zaliczki oraz dokonania korekty podatku VAT
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 11 ustawy VAT zajęć kulturalno-oświatowych, zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 11 ustawy VAT półkolonii letnich i zimowych, które odbywają się w Domach Kultury należących do Wnioskodawcy, opodatkowanie stawką podatku w wysokości 8% obozów organizowanych w ośrodkach będących własnością Wnioskodawcy, opodatkowanie stawką podatku
Opodatkowania rejsów morskich na jachcie żaglowym
Czy usługi nabywane od Zleceniobiorców na podstawie Umów zlecenie zawartych na opisanych w przedstawionym zdarzeniu przyszłym warunkach powinna Pani zaliczyć do usług nabytych od innych podatników dla bezpośredniej korzyści turysty, a nie do usług własnych, o których mowa w art. 119 ust. 5 Ustawy o podatku VAT, a tym samym, czy koszty tych Umów (w tym m.in. diety) pomniejszą marżę stanowiącą podstawę
W zakresie zastosowania szczególnej procedury VAT marża dla nabywanych usług (towarów).
W zakresie zastosowania szczególnej procedury VAT marża dla nabywanych usług (towarów)
Usługi świadczone przez Wnioskodawcę stanowią usługę turystki i podlegają szczególnej procedurze opodatkowania marży, do których zastosowanie znajduje stawka podstawowa, tj. 23%.