Interpretacja indywidualna z dnia 20 kwietnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.40.2022.1.IM
dotyczy zwolnienia przedmiotowego z art. 17 ust. 1 pkt 54a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych,
dotyczy zwolnienia przedmiotowego z art. 17 ust. 1 pkt 54a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych,
Zapobieganie powstawaniu pożarów zależy również od przestrzegania bezpieczeństwa eksploatacji obiektów przez jego bezpośrednich użytkowników, tzn. pracowników i interesantów.
Czy poniesione koszty związane z odtworzeniem częściowo zniszczonego parku maszynowego można ująć bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodów danego miesiąca?
Czy poniesione przez spółkę komandytową wydatki na wykonanie prac budowlanych po pożarze hali produkcyjnej mogą stanowić koszty uzyskania przychodów w dacie ich poniesienia dla wspólnika spółki będącego osobą prawną w oparciu o ekspertyzę rzeczoznawcy dotyczącą charakteru poszczególnych robót budowlanych?
Jaką stawkę podatku VAT powinien zastosować Wnioskodawca? Czy ww. usługa jest zwolniona od podatku VAT?
Czy kwotę poniesionych wydatków na remont zniszczonego pomieszczenia może Pan zaksięgować bezpośrednio w koszty, traktując te wydatki jako remont bieżący?
Jaki jest moment zaliczenia strat nadzwyczajnych do kosztów uzyskania przychodów i otrzymanego częściowego odszkodowania w wyniku pożaru do przychodów firmy?