Owocem zatrutego drzewa prokurator już się nie posili
Dowody pozyskane w sposób nielegalny nie będą mogły zostać wykorzystane podczas procesu – przewiduje poselski projekt nowelizacji kodeksu postępowania karnego
Dowody pozyskane w sposób nielegalny nie będą mogły zostać wykorzystane podczas procesu – przewiduje poselski projekt nowelizacji kodeksu postępowania karnego
możliwość wypowiedzenie się podatnika co do zebranych dowodów i materiałów oraz zgłoszonych żądań przed wydaniem decyzji
dotyczy zasad udzielania interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego
Podatnik we wniosku prosi o potwierdzenie prawidłowości, czy stosowany przez Niego sposób dokumentowania wydatków związanych z wizami wjazdowymi dla pracowników jest prawidłowy i wystarczający, aby uznać je za koszty uzyskania przychodów.
Organ podatkowy zarówno I, jak i II instancji musi wyznaczyć stronie termin do wypowiedzenia się w sprawie zebranego materiału dowodowego. Ale pozbawienie podatnika tego prawa nie w każdej sytuacji automatycznie będzie podstawą do uchylenia zaskarżonej decyzji przez sąd administracyjny - uchwała 7 sędziów NSA (sygn. akt FPS 6/04).
Prawda materialna tym różni się od prawdy formalnej oraz domniemań faktycznych, że jest jedyna i pewna, co jest wystarczającym uzasadnieniem nałożenia na organy administracji obowiązku zebrania i wyczerpującego rozpatrzenia całego materiału dowodowego - wyrok białostockiego WSA (sygn. akt I SA/Bk 301/04).
Emeryt lub rencista prowadzący pozarolniczą działalność gospodarczą nie musi obawiać się zmniejszenia swojego świadczenia, jeżeli zadeklaruje najniższą podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe, tj. 60% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w poprzednim kwartale.
Nie wszyscy podatnicy dokładnie wiedzą, co może być dowodem w przypadku sporu z organami podatkowymi. Tymczasem dokładna znajomość zasad postępowania dowodowego w wielu przypadkach może uchronić podatników przed negatywnymi skutkami postępowania podatkowego.