Interpretacja indywidualna z dnia 24 sierpnia 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.382.2023.1.SJ
Miejsce opodatkowania majątku z likwidowanej spółki zagranicznej.
Miejsce opodatkowania majątku z likwidowanej spółki zagranicznej.
Skutki podatkowe osiągania dochodów z tytułu pracy najemnej na pokładzie statku eksploatowanego w transporcie międzynarodowym z faktycznym zarządem w Wielkiej Brytanii, ulga abolicyjna, Konwencja MLI.
Wnioskodawczyni od momentu wyjazdu z Polski (o ile zmianie nie ulegnie stan faktyczny i prawny) podlega w Polsce ograniczonemu obowiązkowi podatkowemu. Oznacza to, iż w Polsce podlegają opodatkowaniu wyłącznie dochody z pracy wykonywanej na jej terytorium, na podstawie stosunku służbowego lub stosunku pracy, bez względu na miejsce wypłaty wynagrodzenia, oraz dochody z innych źródeł przychodów położonych
Należy uznać, iż w okresie od 16.05.2006 r. do 31.12.2006 r. Wnioskodawczyni posiadała miejsce zamieszkania dla celów podatkowych na terytorium Wielkiej Brytanii, co oznacza, że podlegała w Polsce ograniczonemu obowiązkowi podatkowemu, tj. podlegała opodatkowaniu jedynie od dochodów osiąganych na terytorium RP zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, z uwzględnieniem umów
Czy w przedstawionej sytuacji Wnioskodawca podlega abolicji podatkowej i czy miał obowiązek poinformować urząd skarbowy o dochodach, jeżeli Jego ośrodek interesów życiowych był w Anglii?
Czy Wnioskodawca powinien zapłacić podatek od dochód z giełdy za 2006 i 2007 r. w Polsce, czy w Wielkiej Brytanii, będąc od 11 maja 2005 r. rezydentem brytyjskim, uwzględniając to, że Urząd Skarbowy w Wielkiej Brytanii stoi na stanowisku, że musi zapłacić w Wielkiej Brytanii?
Czy Wnioskodawczyni posiada ograniczony obowiązek podatkowy w Polsce?
Ustalenie miejsca zamieszkania dla celów podatkowych od września 2004 r. i w latach następnych, ustalenia obowiązku podatkowego w Polsce w okresie od września 2004 i w latach następnych, rozliczenia dochodów w zeznaniach podatkowych w Polsce za ten okres oraz zastosowania rozstrzygnięcia kwestii skutków podatkowych stanu faktycznego będącego przedmiotem niniejszej interpretacji.
Obowiązek złożenia wniosków PIT-AZ, AZ-O i zeznań podatkowych za lata 2004-2007 w Polsce w związku z wejściem w życie ustawy o abolicji.
Czy w związku z wypłatą należności wynikających z załączonej umowy Producentowi Spółka ma obowiązek poboru jako płatnik podatku zryczałtowanego zgodnie z art. 21 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz art. 12 umowy polsko-angielskiej ?
Czy polski bank słusznie potrąca podatek od emerytury obywatela brytyjskiego posiadającego kartę stałego pobytu?Czy w tej sytuacji obowiązują Pana jako obywatela brytyjskiego przepisy Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii?
Czy Zainteresowany zobowiązany jest wystawić fakturę sprzedaży dla firmy znajdującej się na terenie Wysp Dziewiczych ze stawką VAT nie podlegającą opodatkowaniu?
Jakie są zasady rozliczenia podatku od towarów i usług od transakcji dokonanej przez firmę F na rzecz Wnioskodawcy?
Czy wobec zaistniałego stanu faktycznego, uznać należy, iż od 2005 roku miejsce zamieszkania Wnioskodawcy znajduje się poza Rzeczypospolitą Polską a w konsekwencji jest on zobowiązany do opodatkowania w Polsce jedynie dochodów uzyskanych w Polsce, natomiast dochody uzyskane w Wielkiej Brytanii podlegają opodatkowaniu jedynie w Wielkiej Brytanii?
W 2007 roku wyjeżdżam na stałe do Anglii. Przed wyjazdem uzyskiwałem dochody z tytułu:- najmu;- działalności gospodarczej. W związku z powyższym, moje pytanie dotyczy sposobu opodatkowania uzyskanych po wyjeździe dochodów z tytułu wynajmu lokalu położonego w Polsce. W mojej opinii, po zmianie miejsca zamieszkania dochody uzyskiwane z tytułu wynajmu lokalu położonego w Polsce podlegają opodatkowaniu
Czy w przypadku uzyskiwania dochodów wyłącznie w Wielkiej Brytanii należy dokonać rozliczenia rocznego tylko w tym państwie ?