Interpretacja indywidualna z dnia 07.04.2016, sygn. IBPB-2-2/4511-77/16/JG, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPB-2-2/4511-77/16/JG
Wnioskodawca może uwzględnić we wniosku VZM-1 wydatki poniesione przez niego w 2011 r.?
Wnioskodawca może uwzględnić we wniosku VZM-1 wydatki poniesione przez niego w 2011 r.?
W przedmiotowej sprawie wydatki jakie Wnioskodawca chce ponieść na remont domu, do którego nie przysługuje Mu prawo własności, a jedynie użytkowanego na podstawie ustanowionej nieodpłatnej służebności dożywotniej, nie stanowią wydatków na własne cele mieszkaniowe w rozumieniu art. 21 ust. 25 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W konsekwencji, wykorzystanie środków ze sprzedaży nieruchomości
Czy zapis testamentowy stanowi koszt nabycia mieszkania przy ustalaniu dochodu ze sprzedaży mieszkania?
Czy Wnioskodawczyni może skorzystać ze zwolnienia jeżeli w ciągu dwóch lat wyda kwotę uzyskaną ze sprzedaży mieszkania na cele remontu budynku, w którym mieszka, do którego ma umowę dożywotniej służebności?
Prawo do zwrotu w przypadku, gdy osoba ubiegająca się o zwrot w momencie zakupu materiałów budowlanych nie posiadała tytułu prawnego do lokalu mieszkalnego
prawo do zwrotu w przypadku, gdy osoba ubiegająca się o zwrot dokonała zakupu materiałów budowlanych w 2013 roku natomiast tytuł prawny do lokalu mieszkalnego otrzymała dopiero w 2014 roku
Czy przysługuje zwrot podatku VAT z tytułu poniesionych wydatków za materiały budowlane, w sytuacji gdy zakupy tychże materiałów były uczynione po podpisaniu umowy przedwstępnej zakupu lokalu oraz po uzyskaniu pozwolenia na budowę, zaś wejście do lokalu i faktyczne wykorzystanie tychże materiałów w formie prac wykończeniowych nastąpiło po podpisaniu protokołu przyjęcia - przekazania kluczy do mieszkania
W przedmiotowej sprawie Wnioskodawczyni nie ma prawa do ubiegania się o zwrot części wydatków na zakup materiałów budowlanych, gdyż sam zakup materiałów budowlanych w 2013 roku nie jest wystarczający aby Wnioskodawczyni mogła ubiegać się po 31 grudnia 2013 r. na zasadzie praw nabytych o zwrot tych wydatków na dotychczasowych zasadach. Wnioskodawczyni nie nabyła bowiem w 2013 roku prawa do zwrotu, gdyż
Zwrot osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym.
Czy Wnioskodawczyni ma prawo do uzyskania zwrotu części podatku VAT zawartego w cenie zakupionych materiałów budowlanych, niezbędnych do wykończenia mieszkania?
Czy w związku z wykonanym remontem mieszkania w świetle art. 4 ustawy o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym przysługuje Pani prawo do zwrotu o którym mowa w art. 3 ust. 1 ww. ustawy na podstawie faktur wystawionych w okresie od lutego 2008 r. do października 2008 r.?
Czy sprzedaż udział w lokalu użytkowym użyczonym dla osobowej spółki handlowej, spowoduje powstanie przychodów z działalności gospodarczej w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz czy planowana sprzedaż udziałów w ww. lokalu, nie wcześniej niż w roku 2013 spowoduje obowiązek zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy sprzedaż udział w lokalu użytkowym użyczonym dla osobowej spółki handlowej, spowoduje powstanie przychodów z działalności gospodarczej w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz czy planowana sprzedaż udziałów w lokalu, nie wcześniej niż w roku 2013 spowoduje obowiązek zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy przysługuje wnioskodawczyni prawo do zwrotu części wydatków poniesionych na zakup materiałów budowlanych z wiązanych z remontem, jeżeli wydatki te były poniesione przed uzyskaniem tytułu prawnego do remontowanego lokalu, a faktury wstawione są na adres zamieszkania, pod którym wówczas wnioskodawczyni była zameldowana (u swoich rodziców)?
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej w formie spółki cywilnej wydatków poniesionych na modernizację nieruchomości lokalowej, używanej na potrzeby tej działalności na podstawie umowy najmu.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej w formie spółki cywilnej wydatków poniesionych na modernizację nieruchomości lokalowej, używanej na potrzeby tej działalności na podstawie umowy najmu.
Możliwość amortyzowania wskazanej we wniosku nieruchomości lokalowej w ramach prowadzonej w formie spółki cywilnej pozarolniczej działalności gospodarczej oraz sposobu ustalenia jej wartości początkowej.
Czy protokół odbioru z dnia 20 czerwca 2007 r. stanowi tytuł prawny do nabytego lokalu mieszkalnego uprawniający do skorzystania od dnia jego podpisania z pomniejszenia podatku z tytułu zbycia poprzedniego mieszkania o koszty zakupu materiałów potrzebnych do jego modernizacji?
Czy pieniądze uzyskane ze sprzedaży mieszkania nabytego dnia 19 kwietnia 2006 r., na podstawie umowy o wybudowanie lokalu mieszkalnego, można przeznaczyć na cele mieszkaniowe jakim jest wybudowanie domu jednorodzinnego, a tym samym być zwolnionym z obowiązku zapłaty podatku dochodowego?
Czy za moment nabycia uznać można moment fizycznego wprowadzenia się do lokalu, tj. dzień postawienia lokalu do dyspozycji użytkownika (podpisanie protokołu odbioru końcowego lokalu i przekazanie kluczy)?
dotyczy możliwości odliczenia w ramach ulgi remontowo-modernizacyjnej kosztów docieplenia budynku znajdującego się w zasobach Spółdzielni Mieszkaniowej.
dotyczy odliczeń od podatku z tytułu wydatków poniesionych na wykończenie lokalu mieszkalnego w stanie surowym, nabytego od dewelopera, w ramach ulgi na remont i modernizację budynku mieszkalnego.
Czy nabycie (bez dodatkowych odpłatności) od Spółki X nieruchomości w Warszawiespowoduje powstanie po stronie Spółki przychodu podatkowego?