Interpretacja indywidualna z dnia 6 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDSL1-1.4011.475.2024.1.JB
Możliwości skorzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy.
Możliwości skorzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy.
Skutki podatkowe zakupu udziału w prawie własności nieruchomość przeznaczonej pod budowę budynku mieszkalnego.
Zwolnienie przedmiotowe - nabycie gruntu oraz budowa domku letniskowego.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego dla środków uzyskanych ze sprzedaży nieruchomości i wydatkowanych na zakup mieszkania oraz działki.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości (cele mieszkaniowe).
Odpłatne zbycie gruntu leśnego nabytego częściowo w drodze spadku i częściowo w nieodpłatnym dziale spadku oraz możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego z art. 21 ust. 1 pkt 131 z zakupem działki budowlanej i korekta zeznania.
Zwolnienie przedmiotowe - zakwalifikowanie wydatków na zakup lokalu mieszkalnego lub nabycie gruntu pod budowę budynku mieszkalnego, w którym Wnioskodawczyni zamierza zaspokajać własne cele mieszkaniowe.
Sprzedaż spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.
Czy prawidłowym jest, że Spółka za moment uznania powstawania przychodu ze sprzedaży wybudowanych przez siebie lokali, a tym samym i kosztów uzyskania tego przychodu (innych niż te opisane w pytaniu nr 2), przyjmowała w latach 2002 - 2006 moment (datę) wydania klientowi lokalu protokołem zdawczo odbiorczym spisanym z klientem w wysokości otrzymanej zaliczki?Czy prawidłowym jest, że Spółka za moment
Czy przepisy prawa podatkowego pozwalają na wykonanie ww. czynności (budowa, sprzedaż, wynajem) w sposób opisany powyżej, tj. bez zawiązywania spółki, lecz w ramach indywidualnie prowadzonych działalności gospodarczych?Czy przychody uzyskane w związku ze zbyciem ww. lokali, a także w związku z wynajmem ww. lokali będą przychodami uzyskanymi przez Wnioskodawcę w ramach działalności gospodarczejopodatkowanymi
Czy prawidłowym jest, że Spółka za moment uznania powstawania przychodu ze sprzedaży wybudowanych przez siebie lokali, a tym samym i kosztów uzyskania tego przychodu (tu chodzi o pozostałe inne koszty niż ten, który opisano w pytaniu nr 2), przyjmowała w latach 2002 - 2006 moment (datę) wydania klientowi lokalu protokołem zdawczo odbiorczym spisanym z klientem i po otrzymaniu od niego całej należnej
W jaki sposób należy rozliczać podatek od towarów i usług z tytułu zakupu prawa użytkowania wieczystego gruntu oraz podatek od towarów i usług związany z budową budynku mieszkalno- usługowego?
Podatnik wystąpił z zapytaniem dotyczącym możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów:1)zakupu gruntu pod wydobycie surowca do dalszej sprzedaży w postaci kopaliny2)niezamortyzowanej wartości śrdków trwałych - pieca i suszarni, które zostały sprzedane jako złom.
Czy mogą skorzystać z pełnego limitu ulgi odsetkowej w kwocie 189.000 zł?
Czy VAT naliczony z faktur wystawianych co miesiąc przez finansującego, zgodnie z harmonogramem płatności, podlega w pełni odliczeniu od VAT-u należnego (oczywiście przy spełnieniu pozostałych warunków odliczenia)?
Pytanie dotyczy prawa do odliczenia podatku naliczonego przy nabyciu gruntu w części dotyczącej lokali użytkowych zasiedlonych na zasadzie własnościowego prawa do lokalu.
Czy w przedstawionym stanie faktycznym - w związku z nową ustawą o podatku od towarów i usług - zakup gruntu będzie podlegał opodatkowaniu 7 % stawką podatku VAT ?Zdaniem Podatnika obowiązek podatkowy od zakupu gruntu powstał w momencie zapłaty, a nie w momencie podpisania umowy notarialnej, a zatem gruntu po 1 maja 2004 r. nie będzie podlegał opodatkowaniu podatkiem VAT.
Czy w przedstawionym stanie faktycznym - w związku z nową ustawą o podatku od towarów i usług - zakup gruntu będzie podlegał opodatkowaniu 7 % stawką podatku VAT ? Zdaniem Podatnika obowiązek podatkowy od zakupu gruntu powstał w momencie zapłaty, a nie w momencie podpisania umowy notarialnej, a zatem gruntu po 1 maja 2004 r. nie będzie podlegał opodatkowaniu podatkiem VAT.
W jaki sposób Podatnik powinien był rozliczyć wydatki poniesione na zakup lokalu mieszkalnego i na prawa użytkowania wieczystego gruntu w załączniku PIT/D do zeznania o wysokości dochodu osiągniętego w 2001r.?