Interpretacja indywidualna z dnia 15 czerwca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.136.2022.2.KP
Prawo do dokonania odliczenia kwot wydatkowanych na zakup kasy rejestrującej on-line mającej postać oprogramowania.
Prawo do dokonania odliczenia kwot wydatkowanych na zakup kasy rejestrującej on-line mającej postać oprogramowania.
zakresie braku prawa do dokonania odliczenia kwot wydatkowanych na opłaty licencyjne w związku z umową o korzystanie z kasy rejestrującej on-line mającej postać oprogramowania
prawo do odliczenia od podatku należnego kwot wydanych na zakup każdej z kas online wymienionych przez Spółkę do 31 grudnia 2020 r. oraz moment odliczenia od podatku należnego kwot wydanych na zakup kas rejestrujących online.
Możliwość uzyskania prawa do ulgi na zakup Kasy Powierzonej, zapewnienie połączenia umożliwiającego przesyłanie danych miedzy Kasą Powierzoną a Centralnym Repozytorium Kas, nieuznanie okresu pomiędzy dwoma wydarzeniami za czasową lub trwałą niemożliwość zapewnienia połączenia miedzy Kasą Powierzoną a Centralnym Repozytorium Kas.
obowiązku i terminu zwrotu ulgi z tytułu zakupu kasy rejestrującej
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do skorzystania z ulgi na zakup kas rejestrujących.
Prawo do skorzystania z ulgi na zakup kas rejestrujących. Instalacja kas w różnych terminach.
W zakresie ewidencjonowania obrotu za pomocą kas rejestrujących, danych sprzedawcy znajdujących się na paragonach fiskalnych, wystawiania faktur VAT na żądanie nabywcy oraz odliczenia od podatku kwoty wydatkowanej na zakup kas rejestrujących. Sprzedaż na rzecz osób fizycznych własna oraz w imieniu i na rzecz innego podmiotu
W zakresie możliwości odliczenia kwot wydatkowanych na zakup nowych kas rejestrujących przez Spółkę przejmującą podmiot zobowiązany do prowadzenia ewidencji sprzedaży z zastosowaniem kas rejestrujących.
Podmiot przekształcony nie ma prawa do odliczenia od podatku kwoty wydatkowanej na zakup nowych kas rejestrujących, ponieważ nie jest podatnikiem, który rozpoczyna ewidencjonowanie, zgodnie z art. 111 ust. 4 ustawy o VAT.
Prawo do odliczenia od podatku należnego kwoty wydatkowanej na zakup kas rejestrujących.
Przekształcenie przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną w spółkę kapitałową.
Rozliczenie ulgi na zakup drugiej kasy rejestrującej.
Wraz z przewozem osób i ładunków taksówkami Wnioskodawca będzie mógł ewidencjonować na kasie fiskalnej dedykowanej do sprzedaży usług taxi (podłączonej pod taksometr) sprzedaż usług dodatkowych związanych z przewozem tj. podstawienie samochodu typu VAN lub przewóz dziecka do szkoły. Jednakże dokonując sprzedaży towarów w taxi tj. woda mineralna, słodycze, bilety do kin Wnioskodawca nie może dokonywać
prawo do skorzystania z ulgi na zakup kas rejestrujących
Przysługuje prawo do odliczenia kwot wydatkowanych z tytułu zakupu opisanej kas rejestrującej w wysokości odpowiadającej 90% ceny jej zakupu (bez podatku), nie więcej jednak niż 700 zł.
Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego odszkodowanie tytułu wad dostarczonych produktów, które ma zostać zapłacone klientowi do końca grudnia 2009r. będzie stanowiło koszt uzyskania przychodów?
Wnioskodawczyni rozpoczęła ewidencjonowanie obrotu i kwot podatku należnego za pomocą kasy rejestrującej 29 listopada 2008 r. ,w obowiązującym terminie dokonała również zgłoszenia tej kasy do naczelnika właściwego urzędu skarbowego - w tym dniu nabyła więc prawo do skorzystania z ulgi przysługującej na zakup kasy w wysokości 50% jej ceny zakupu (bez podatku), nie więcej jednak niż 2500 zł.
Czy Spółka ma prawo zrezygnować ze stosowania kas rejestrujących i prowadzić ewidencję sprzedaży bezrachunkowej?
Od kiedy w opisanej wyżej sytuacji Przedsiębiorstwo staje się czynnym podatnikiem VAT?Od kiedy od podatku należnego Zainteresowany może odliczać podatek naliczony przy zakupie towarów handlowych oraz przy zakupie środków trwałych, a także skorzystać z ulgi przy zakupie kas fiskalnych?
Podatniczka zapytuje co ma zrobić z kasą fiskalną z działalności męża i czy może jej używać w swojej działalności gospodarczej?