Interpretacja indywidualna z dnia 14.07.2010, sygn. IBPBI/2/423-607/10/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/2/423-607/10/AK
powstanie przychodu podatkowego z tytułu nieodpłatnego używania sprzętu komputerowego
powstanie przychodu podatkowego z tytułu nieodpłatnego używania sprzętu komputerowego
Czy przyjęcie przez Spółkę w użyczenie (bezpłatne używanie) od odbiorców usług świadczonych przez Spółkę przyłączy wodociągowych i kanalizacyjnych będzie stanowiło dla Niej przychód do opodatkowania?
Kwestia powstania obowiązku podatkowegow zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych w stosunku do firmy jako udostępniającej samochody podmiotom gospodarczym.
Czy w przypadku zawarcia umowy wzajemnej o nieodpłatnym świadczeniu powstanie przychód a tym samym powstanie obowiązek płacenia z tego tytułu podatku dochodowego od osób prawnych przez Parafię?
Czy koszt poniesiony w związku z wynagrodzeniem, za usługi świadczone przez spółkę z siedzibą w Szwajcarii, stanowi dla Niej koszt uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a w związku z tym, czy o kwotę wynagrodzenia można pomniejszyć dochód do opodatkowania?
Czy koszt poniesiony w związku z wynagrodzeniem za usługi świadczone przez spółkę z siedzibą w Niemczech, stanowi koszt uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a w związku z tym, czy o kwotę wynagrodzenia może Ona pomniejszyć dochód do opodatkowania?
Czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów koszty zakupu regałów sklepowych, przekazywanych do nieodpłatnego korzystania w momencie ich przekazania na podstawie umowy o współpracy jednostkom handlowym sprzedającym wyroby Spółki nabywane przez nie w hurtowniach bądź firmach dystrybucyjnych będących bezpośrednimi klientami Spółki?
Tematyka obrotu wierzytelnościami jest szczególnie aktualna w obecnej sytuacji gospodarczej cechującej się istnieniem znacznych zatorów płatniczych w stosunkach pomiędzy kontrahentami. Oznacza to występowanie wierzytelności trudno ściągalnych oraz wierzytelności o stosunkowo odległym terminie płatności. Alternatywą wobec przeprowadzania windykacji wierzytelności trudno ściągalnych przez przedsiębiorcę