Interpretacja indywidualna z dnia 03.09.2015, sygn. ILPB3/423-12/12/15-S/JG, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB3/423-12/12/15-S/JG
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Czy jako właściciel jednoosobowej firmy wykonując usługi budowlane poza granicami kraju Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów związanych z działalnością gospodarczą zagraniczne diety w części nieprzekraczającej wysokości diet, jakie przysługują pracownikom na podstawie odrębnych przepisów?
Czy osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą, której głównym rodzajem wykonywanej działalności jest transport drogowy towarów (PKD 49.41.Z), wykonująca zadania poza miejscowością podaną w zgłoszeniu o dokonaniu wpisu do ewidencji działalności gospodarczej (Transport towarów na terenie kraju i za granicą) stanowiące istotę tej działalności, odbywa podróż służbową w rozumieniu art. 23 ust. 1
Czy właściciel firmy jednoosobowej może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów z działalności gospodarczej wartość diet z tytułu odbywanych podróży służbowych na terenie Polski i poza jej granicami?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej diet z tytułu podroży służbowych.
Czy jako właściciel firmy Wnioskodawca ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów z działalności gospodarczej wartość diet z tytułu odbywanych podróży służbowych na terenie Polski i poza jej granicami?
Czy jako właściciel firmy jednoosobowej Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów z działalności gospodarczej wartość diet z tytułu odbywanych przez niego podróży służbowych na terenie Polski i poza jej granicami?
Czy wartość diety krajowej i zagranicznej z tytułu podróży służbowej zgodnie z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 stycznia 2013 r. może zostać zaliczona do kosztów uzyskania przychodu zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 52 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy w związku z opisanym stanem faktycznym Wnioskodawca ma prawo zastosować diety i ująć je w kosztach księgi przychodów i rozchodów w wysokości nie przekraczającej określonego limitu, to znaczy do wysokości diet przysługujących pracownikom?
Czy do kosztów uzyskania przychodu, obok kosztów rzeczywiście poniesionych przez zleceniobiorcę w trakcie odbytej podróży służbowej (przejazdy, noclegi, dojazdy środkami komunikacji miejscowej i inne udokumentowane wydatki), Wnioskodawczyni będzie mogła zaliczać również diety i ryczałty w ramach określonych przepisami limitów?
1. Czy Wnioskodawca może do kosztów uzyskania przychodów zaliczać wartość diet przysługujących z tytułu podróży służbowych w oparciu o rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 stycznia 2013 r. w sprawie należności przysługujących pracownikom zatrudnionym w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej (Dz.U. z 2013 r., poz. 167)? 2. Czy Wnioskodawca
Czy w związku z wyjazdami poza główne miejsce prowadzenia działalności Wnioskodawca ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wartość diet krajowych i zagranicznych podróży służbowych działalności?
Czy Wnioskodawczyni jako osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą, świadcząca usługi osobiście na rzecz innego podmiotu, odbywając w związku z wykonywaniem tych usług podróży służbowych krajowych i zagranicznych, ma prawo zaliczania przysługujących Jej z tego tytułu diet do kosztów uzyskania przychodów?
Czy Wnioskodawcy, jako właścicielowi firmy transportowej, przysługują diety z tytułu podróży służbowej tak w kraju, jak i za granicą?
Czy diety przysługują kierowcy zatrudnionemu na umowy o pracę? Czy diety wypłacane kierowcy zatrudnionemu na podstawie umowę o pracę za czas podróży służbowej poza siedzibą miejsca pracy stanowią koszty uzyskania przychodów zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy Wnioskodawcy, jako właścicielowi firmy transportowej, przysługują diety z tytułu podróży służbowej tak w kraju, jak i za granicą?
Czy diety przysługują kierowcy zatrudnionemu na umowy o pracę? Czy diety wypłacane kierowcy zatrudnionemu na podstawie umowę o pracę za czas podróży służbowej poza siedzibą miejsca pracy stanowią koszty uzyskania przychodów zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy Wnioskodawca jako właściciel firmy może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów działalności gospodarczej wartość diet z tytułu podróży służbowych?
Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowych osób prowadzących działalność gospodarczą do wysokości nieprzekraczającej wysokości diet przysługujących pracownikom?
Czy Wnioskodawca będąc właścicielem firmy może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów z działalności gospodarczej wartość diet z tytułu odbywania podróży służbowych na terenie Polski i za jej granicami?
Czy w koszty uzyskania przychodu można zaliczyć: - diety z tytułu podróży służbowej osoby prowadzącej działalność gospodarczą w wysokości diet zgodnie z odrębnymi przepisami, - opłatę czynszu (połowa ponoszonej opłaty) za wynajem mieszkania (dokumentem byłoby pisemne potwierdzenie przez właściciela mieszkania wysokości wniesionej opłaty czynszu wystawione na nazwisko Zainteresowanego)?
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości diet związanych z podróżami służbowymi osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą
Czy w związku z odbywaniem podroży w ramach wykonywanej usługi kierowca może od 1 stycznia 2010 r. zaliczyć podróż służbową do kosztów uzyskania przychodów?
Czy prowadząc działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług jako kierowca samochodu ciężarowego można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów z tej działalności diety zagraniczne?