Interpretacja indywidualna z dnia 18 lipca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3.4012.343.2024.2.AK
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Czy po wprowadzeniu obowiązkowego KSeF wszystkie faktury klienta trzeba będzie pobierać z systemu? Czy faktury za paliwo też będą dostarczane do KSeF?
Możliwość wystawienia faktury VAT na obojga małżonków, obowiązek zaewidencjonowania sprzedaży na kasie rejestrującej, ujęcie sprzedaży w pliku JPK_VAT.
Brak prawa do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego oraz do zwrotu podatku VAT zapłaconego w związku z realizacją inwestycji przez Spółkę jako podmiot niebędący czynnym podatnikiem VAT, prawo do dokonania korekty podatku naliczonego po zarejestrowaniu Spółki jako podatnik VAT czynny oraz sposób dokonania ww. korekty.
Prawo do korekty podatku naliczonego przez podatnika zwolnionego podmiotowo z tytułu kosztów partycypacji w przebudowie skrzyżowania.
Korekta do faktury VAT RR w związku z podwyższeniem ceny sprzedaży.
Brak obowiązku dokonania korekty podatku VAT naliczonego od dokonanych zakupów w związku z rezygnacją ze statusu podatnika VAT czynnego.
Możliwość korzystania ze zwolnienia od podatku VAT oraz zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wydatki inwestycyjne ponoszone w związku z realizacją projektu.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z rejestracją Wnioskodawcy jako podatnik VAT czynny.
w zakresie możliwości sporządzania deklaracji podatkowych VAT dla rozliczenia podatku należnego z tytułu usług, dla których obowiązek podatkowy powstał w okresie, w którym Wnioskodawca korzysta za zwolnienia od podatku (pyt. nr 1) oraz w zakresie możliwości wystawienia faktur korygujących do faktur wystawionych, gdy Wnioskodawca był zarejestrowany jako podatnik VAT czynny (pyt. nr 3)
Rozliczenie wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów przez podatnika zwolnionego z VAT
Jak należy postąpić z fakturami VAT wystawionymi do dnia 31 października 2008r., w stosunku do których nie powstał obowiązek podatkowy?
Czy Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego z tytułu organizowania: egzaminów państwowych sprawdzających kwalifikacje osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami oraz kierujących pojazdami, szkoleń dla kandydatów na egzaminatorów, szkoleń dla osób naruszających przepisy ruchu drogowego, szkoleń kierowania ruchem drogowym działała w charakterze podatnika VAT, czy też w odniesieniu do tych
Jak należy postąpić z fakturami VAT wystawionymi do dnia 31 października 2008r., w stosunku do których nie powstał obowiązek podatkowy?
Podatnik prowadzi działalność w zakresie usług przewozu osób taksówkami osobowymi, rozliczając się w formie karty podatkowej. Obroty z tytułu sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz prowadzących działalność gospodarczą ewidencjonuje za pomocą kasy rejestrującej. Nie jest zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług. Czy posiada obowiązek prowadzenia
Czy podatek od towarów i usług zawarty w poniesionych przez Gminę kosztach prowadzonej inwestycji budowlanej stanowi koszt kwalifikowany refundowany ze środków programu SAPARD.
Czy w związku z faktem, iż świadczenie usług weterynaryjnych w roku 2003 było zwolnione od podatku, Podatnik powinien zarejestrować się w momencie gdy sprzedaż przekroczy 10.000 euro licząc od 1 maja 2004 r. czy ma brać pod uwagę fakt, że w roku ubiegłym sprzedaż przekroczyła u niego 10.000 euro i powinien zarejestrować się jako podatnk VAT z dniem 1 maja 2004 r.?
Czy świadczenie usług w zakresie udzielania nieodpłatnych i odpłatnych całodobowych świadczeń zdrowotnych, poprzez wykonywanie zawodowo działań służących zachowaniu, przywracaniu lub poprawie stanu zdrowia w zakresie pielegnacji, opieki i rehabilitacji jest zwolnione z podatku VAT?