Czy staż pracy w gospodarstwie rolnym zalicza się do stażu pracy nauczyciela przebywającego na urlopie bezpłatnym
Obowiązki związane z rozliczaniem VAT nie są uzależnione od formy prowadzonej działalności. Jednak jednoosobowa działalność ze względu na swoją specyfikę powoduje wiele wątpliwości z rozliczeniem VAT. Po pierwsze, w działalności wykorzystywany jest prywatny majątek. Po drugie, majątek ten często stanowi współwłasność małżeńską. Ponadto problematyczne są również transakcje między firmami małżonków.
Zasiłki dla rolników objętych kwarantanną, nadzorem epidemiologicznym lub hospitalizacją w związku z COVID-19 - takie rozwiązanie znalazło się w przepisach tzw. Tarczy antykryzysowej 3.0. Świadczenia te zwolnione są z podatku.
w zakresie braku obowiązku dokonania korekty podatku VAT naliczonego od przekazanych budynków, maszyn, materiałów i surowców w ramach darowizny zorganizowanej części przedsiębiorstwa
1. Czy uzyskany przez Wnioskodawczynię przychód w związku z transakcją sprzedaży nieruchomości dokonaną dnia 29 czerwca 2015 r. jest przychodem, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i jako taki podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych? 2. Czy spłata dokonana na rzecz byłego małżonka może w części proporcjonalnie przypadającej
w zakresie skutków podatkowych związanych ze zmianą osoby rozliczającej się w podatku od towarów i usług w związku z prowadzonym gospodarstwem rolnym.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów.
opodatkowanie przekazania gospodarstwa rolnego w drodze darowizny
Podatek od towarów i usług w zakresie korekty podatku naliczonego w związku z nieodpłatnym użyczeniem gospodarstwa rolnego synowi.
Czy w ramach prowadzonych działów specjalnych produkcji rolnej od 2016 roku Wnioskodawca jest zobowiązany do założenia ksiąg rachunkowych?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania działów specjalnych produkcji rolnej.
Gdy przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą przekazuje nieodpłatnie towary lub świadczy usługi, zawsze musi ustalić, czy trzeba naliczyć VAT oraz co z podatkiem naliczonym. W wielu sytuacjach nie trzeba płacić VAT od darowizny. Tak będzie w przypadku darowizn przedsiębiorstwa, gospodarstwa czy pieniędzy.
Podatek od towarów i usług w zakresie skutków podatkowych przekazania gospodarstwa rolnego.
W zakresie skutków podatkowych darowizny przez Wnioskodawcę części gospodarstwa rolnego jako zorganizowanej części przedsiębiorstwa oraz możliwości zrezygnowania ze statusu podatnika VAT czynnego w trybie art. 43 ust. 5 ustawy.
Uznanie sprzedaży gospodarstwa rolnego za zorganizowaną część przedsiębiorstwa.
Opodatkowanie przekazania gospodarstwa rolnego synowi oraz obowiązek korekty podatku naliczonego.
Skutki podatkowe przekazania w formie darowizny synowi: - 50% gospodarstwa rolnego, - 100% gospodarstwa rolnego.
Przekazanie przedmiotowego gospodarstwa rolnego nie będzie wiązało się dla przekazującego (Wnioskodawczyni) z obowiązkiem dokonania korekty podatku naliczonego w związku z zakupionymi sprzętami, ponieważ ewentualny obowiązek korekty w zakresie podatku naliczonego związanego z nabytymi środkami trwałymi w celu prowadzenia gospodarstwa, będzie ciążyć na nabywcy, o czym stanowi ww. art. 91 ust. 9 ustawy
Czy otrzymana przez Wnioskodawcę od dzierżawcy kwota umowna, która ma być pokryciem wszelkich wydatków związanych z koniecznością dostosowania nieruchomości oraz wynika ze zrzeczenia się i zobowiązania przez Wnioskodawcę do niedochodzenia wszelkich roszczeń od dzierżawcy jest przychodem z najmu i w związku z tym jest opodatkowana zryczałtowanym podatkiem dochodowym?
Darowizna gospodarstwa rolnego nie rodzi obowiązku w zakresie korekty podatku naliczonego od nabytych środków trwałych.
skutki podatkowe zmiany osoby rozliczającej się w podatku VAT we wspólnym gospodarstwie rolnym
skutki podatkowe zmiany osoby rozliczającej się w podatku VAT we wspólnym gospodarstwie rolnym