Interpretacja indywidualna z dnia 6 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-3.4012.518.2024.2.RK
Możliwość zwolnienia od podatku, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 37 ustawy, usług nabywanych od Firmy niemieckiej.
Możliwość zwolnienia od podatku, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 37 ustawy, usług nabywanych od Firmy niemieckiej.
Świadczone przez Wnioskodawcę usługi w ramach Inwestycji będą podlegały zwolnieniu od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 41 ustawy. W analizowanej sprawie zostaną bowiem spełnione wszystkie warunki uprawniające do zastosowania wskazanego zwolnienia.
Uznanie, że przeniesienie na Wnioskodawcę przez Pożyczkodawcę ryzyka niespłacalności pożyczek wskutek zawarcia transakcji CDS, w zamian za Wynagrodzenie Stałe będzie zwolnione od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 41 ustawy, uznanie, że w przypadku rozliczenia transakcji CDS poprzez cesję wierzytelności na rzecz Wnioskodawcy, w zamian za Wynagrodzenie Zmienne odpowiadające nominalnej wartości
Przy zakupie towarów i usług od kontrahentów spoza terenu Polski (WNT i import usług) Spółka nie ma prawa do pomniejszenia podatku VAT należnego o podatek naliczony, traktując w takiej sytuacji podatek VAT jako neutralny, wynoszący zero (w sytuacji, w której udział sprzedaży opodatkowanej w całości sprzedaży nie przekracza 2%).
Brak prawa do odzyskania podatku w związku z realizacją projektu.
Opodatkowanie podatkiem VAT i jednoczesne zwolnienie z podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy o VAT, czynności udzielania oprocentowanych pożyczek.
możliwość zastosowania zwolnienia od podatku VAT dla czynności udzielania pożyczek pieniężnych
Rozpoznanie importu usług oraz określenia podstawy opodatkowania w związku z zakupem walut obcych.
uznanie, że opisana transakcja stanowi dla Banku import usług zwolniony z opodatkowania
– opodatkowanie usług wykonywanych w ramach Umowy Pożyczki – uznanie, że z tytułu Umowy Depozytu, Zainteresowany występuje w roli usługodawcy, określenia miejsca opodatkowania tej usługi na terytorium kraju oraz zwolnienia usług wykonywanych w ramach Umowy Depozytu od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 40 ustawy o VAT - uznanie, że z tytułu Umowy Depozytu dochodzi do świadczenia usług, Wnioskodawca
Rozpoznanie importu usługi organizacji praktyk zawodowych oraz zastosowanie zwolnienia z podatku VAT
Rozpoznanie importu usługi organizacji praktyk zawodowych, zastosowanie zwolnienia z podatku VAT, moment powstania obowiązku podatkowego, zastosowanie prawidłowego kursu do przeliczenia waluty obcej na walutę polską.
Rozliczanie faktur korygujących "in plus" oraz "in minus" dotyczących usług zwolnionych.
rozpoznania importu usługi organizacji praktyk zawodowych, zastosowania zwolnienia z podatku VAT, momentu powstania obowiązku podatkowego, zastosowania prawidłowego kursu do przeliczenia waluty obcej na walutę polską.
Rozpoznanie importu usług zwolnionych od podatku VAT i braku powstania obowiązku zapłaty podatku VAT należnego z tytułu odkupu od Inwestora niespłaconych wierzytelności.
W zakresie miejsca świadczenia i opodatkowania usług związanych z organizacją staży zawodowych dla uczniów i szkoleń dla nauczycieli, wykazania w deklaracji VAT-7 i ewentualną korektę deklaracji VAT-7, w których nie wykazano ww. usług, sposobu udokumentowania usług, zwolnienia od podatku świadczonych usług, prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem ww. usług i ewentualnego ustalenia
Uznanie nabytej usługi organizacji stażu za import usług oraz wykazania jej w deklaracji VAT-9M.
Wykazanie nabywanych czynności związanych z organizacją staży zawodowych za granicą w deklaracji VAT-7 oraz w zakresie opodatkowania właściwą stawką podatku nabywanych czynności.
W zakresie opodatkowania nabywanych świadczeń od Organizacji przyjmujących dotyczących praktyk zawodowych uczniów.
Rozpoznanie importu usług organizacji staży zawodowych, ich wykazanie w deklaracji VAT-7, stawka podatku, moment powstania obowiązku podatkowego, zastosowanie kursu walut po jakim powinny być przeliczone świadczone na rzecz Wnioskodawcy usługi oraz brak prawa do odliczenia podatku naliczonego.
W zakresie uznania usług świadczonych zarówno dla uczniów jak i kadry nauczycielskiej za kompleksową usługę organizacji i przeprowadzenia praktyk zawodowych oraz zwolnienia od podatku VAT, miejsca świadczenia usług w zakresie zajęć socjo-kulturowych, momentu powstania obowiązku podatkowego, zastosowania prawidłowego kursu do przeliczenia waluty obcej na walutę polską.
Z uwagi zatem na fakt, że w przedmiotowej sprawie wskazane w art. 28b ust. 1 ustawy zastrzeżenia nie będą miały zastosowania, miejscem świadczenia i opodatkowania usług świadczonych przez Wnioskodawcę zgodnie z tym przepisem będzie terytorium Polski, tj. miejsce gdzie usługobiorcy posiadają siedzibę działalności gospodarczej. Tym samym Spółki, jako usługobiorcy usług sekurytyzacji wierzytelności nabywanych
W zakresie rozliczenia importu usług, określenia miejsca świadczenia oraz obowiązku wykazywania usługi w deklaracji VAT-7 i deklaracji podsumowującej.
w zakresie zwolnienia świadczonej usługi i braku obowiązku rozliczenia podatku od towarów i usług