Interpretacja indywidualna z dnia 2 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-2.4012.508.2024.1.SKJ
Zwolnienie od podatku VAT usług medycznych nabywanych od zagranicznych podmiotów medycznych.
Zwolnienie od podatku VAT usług medycznych nabywanych od zagranicznych podmiotów medycznych.
Zwolnienie od podatku VAT usług medycznych nabywanych od Zagranicznych Podmiotów Medycznych w celu świadczenia usług pacjentom. Obowiązek rozliczenia podatku należnego z tytułu importu usług Profilaktyki, nabywanych od Zagranicznych Podmiotów Medycznych, które nie podlegają zwolnieniu od podatku VAT.
Zwolnienia od podatku VAT odsprzedaży usług medycznych – psychologii i psychoterapii.
Przy zakupie towarów i usług od kontrahentów spoza terenu Polski (WNT i import usług) Spółka nie ma prawa do pomniejszenia podatku VAT należnego o podatek naliczony, traktując w takiej sytuacji podatek VAT jako neutralny, wynoszący zero (w sytuacji, w której udział sprzedaży opodatkowanej w całości sprzedaży nie przekracza 2%).
Brak prawa do odzyskania podatku w związku z realizacją projektu.
Zwolnienie z opodatkowania importu oraz świadczenia usług badań diagnostycznych zarówno w Modelu I i Modelu II.
Do importu substancji czynnej (…) nie będzie miała zastosowania regulacja art. 43 ust. 17 ustawy , gdyż nabycie tego towaru nie jest ściśle związane ze zwolnionymi do podatku VAT podstawowymi usługami medycznymi.
dotyczy ustalenia, czy: - w ramach przedstawionego powyżej zdarzenia przyszłego Wnioskodawca ma prawo do zastosowania obniżonej 5% stawki podatkowej, wynikającej z tytułu ulgi IP Box, o której mowa w art. 24d Ustawy CIT; - Spółka prawidłowo zamierza zastosować ulgę IP Box w odniesieniu do całości dochodu osiąganego w związku z działaniem Oprogramowania Telemedycznego przemnożonego przez wskaźnik Nexus
Opodatkowanie specjalistycznych badań na zwłokach o charakterze lekarskim na zlecenie prokuratur i sądu, zwolnienie specjalistycznych badań na zwłokach o charakterze lekarskim na zlecenie szpitali i inspektora sanitarnego, brak zwolnienia usługi najmu specjalistycznego sprzętu do wykonywania sekcji zwłok wraz z zapewnieniem pomocy medycznej świadczonej na rzecz uczelni wyższej.
Prawo do odliczenia oraz zwrotu podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Zastosowania zwolnienia od podatku dla świadczonych usług.
Zasadność zwolnienia od podatku (w ramach importu usług) usług laboratoryjnych nabywanych od podmiotów z innych krajów członkowskich Unii Europejskiej.
Zastosowanie zwolnienia od podatku dla importu usługi badań laboratoryjnych.
Możliwości, jakie daje Internet, doceniają i wykorzystują także przedsiębiorcy. Coraz większa ich liczba świadczy swoje usługi przez Internet. Dotyczy to także lekarzy, prawników czy doradców podatkowych. Dostosowuje się do tego również ustawodawca, dając podatnikom świadczącym usługi przez Internet specjalne ułatwienia w porównaniu z podatnikami, którzy wykonują usługi w sposób tradycyjny.
Rozpoznania importu usług zwolnionych od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 17 w zw. z art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy VAT.
Zastosowanie zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy dla importu usługi laboratoryjnej.
Nabyte na zasadzie importu usług, usługi tłumaczenia planów leczenia nie korzystają ze zwolnienia od podatku.
Teza zwolnienie z opodatkowania importu oraz świadczenia usług badań diagnostycznych zarówno w Modelu I i Modelu II.
Dosyć często mamy obecnie do czynienia z sytuacją, w której jednostki świadczące usługi medyczne otrzymują z zagranicy w formie darowizny sprzęt medyczny na swoje potrzeby. Czy od takiej darowizny należy na granicy odprowadzić VAT?
Nabycie usług analizy próbek krwi od podmiotu z kraju trzeciego nie podlega zwolnieniu. Wykonywanie usług medycznych na rzecz podmiotów leczniczych na terytorium kraju i dla klientów indywidualnych jest zwolnione od podatku.
w zakresie zastosowania zwolnienia z podatku VAT: na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 dla usług udzielania świadczeń zdrowotnych świadczonych przez podmiot leczniczy oraz podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19a dla odsprzedawanych ww. świadczeń zdrowotnych za pośrednictwem systemów teleinformatycznych lub systemów łączności
Usługi dietetyczne w przedmiocie poradnictwa dietetycznego poprzez konsultacje, układanie planu diet oraz suplementacji dla osób zgłaszających się z konkretnymi problemami w przypadku, gdy będą służyły profilaktyce, zachowaniu i poprawie zdrowia pacjentów, jak również wykonywane będą w ramach wykonywania zawodu medycznego, a więc przez osobę, która legitymuje się nabyciem fachowych kwalifikacji do