Interpretacja indywidualna z dnia 2 sierpnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.278.2024.1.PK
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków na rzecz klientów związanych z obsługą rezerwacji.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków na rzecz klientów związanych z obsługą rezerwacji.
Czy Wnioskodawca jest zobowiązany do sporządzania oraz przekazywania poszkodowanemu, na rzecz którego jest wypłacana rekompensata/odszkodowanie oraz Urzędowi Skarbowemu właściwemu dla poszkodowanego, informacji PIT-8C, tj. informacji o przychodach z innych źródeł oraz niektórych dochodach z kapitałów pieniężnych?
otrzymana kwota stanowiąca rekompensatę poniesionych wydatków na wadliwe wyroby i odtworzenie stanu sprzed awarii nie może być traktowana jako przysporzenie w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Wobec powyższego na Spółce wypłacającej rekompensatę nie ciążą obowiązki związane ze sporządzaniem i przesłaniem Wnioskodawczyni i właściwemu urzędowi skarbowemu informacji PlT-8C.
wymiana wadliwego paliwa żeglugowego w ramach reklamacji jakościowej, dostarczonego uprzednio na statek pływający pod obcą banderą, będzie uznana za wewnątrzwspólnotowe nabycie (lub import) oraz jego ponowną dostawę wewnątrzwspólnotową
wymiana wadliwego paliwa żeglugowego w ramach reklamacji jakościowej, dostarczonego uprzednio na statek pływający pod obcą banderą, będzie uznana za jego import oraz eksport
wymiana wadliwego paliwa żeglugowego w ramach reklamacji jakościowej, dostarczonego uprzednio na statek pływający pod obcą banderą, będzie uznana za wewnątrzwspólnotowe nabycie (lub import) oraz jego ponowny eksport
Czy przy dokonanym wywozie reklamacyjnym towarów podatnik powinien na podstawie art. 33 ustawy o podatku od towarów i usług wystąpić do naczelnika urzędu celnego o wydanie decyzji o sprostowanie dokumentów celnych dotyczących importowanego towaru oraz wydanie decyzji określającej podatek w prawidłowej wysokości tj. w niższej z tytułu częściowego zwrotu towaru?Czy w konsekwencji wydania decyzji przez
Wniosek dotyczy prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu importu, zarówno przy przywozie towarów, które okazały się wadliwe jak i przy przywozie towarów - na skutek reklamacji - wolnych od wad.
Czy w przypadku reklamacji wadliwych towarów Spółka może obniżyć wartość wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów i podatku należnego z tego tytułu, na podstawie faktury korygującej wystawionej przez zagranicznego wystawcę w deklaracji VAT - 7 za miesiąc wystawienia faktury korygującej?
Czy Spółka ma obowiązek korygowania in minus podatku z tytułu importu towaru z Czech i odliczonego od podatku należnego w rozliczeniu podatku od towarów i usług za miesiąc grudzień 2003 r. w sytuacji, gdy w miesiącu wrześniu 2004 r. zwrócono dostawcy towar w ramach reklamacji?
Czy podatek VAT wyliczony z tytułu importu usług w fakturze wewnętrznej jako należny stanowić będzie równocześnie podatek naliczony, polegający odliczeniu?
Kiedy należy ująć otrzymaną od kontrahenta niemieckiego notę uznaniową dotyczącą reklamacji zakupionego towaru.
Zwrot reklamacyjny towarów importowanych.
Czy na podatniku ciąży obowiązek dokonania korekty podatku naliczonego wykazanego w deklaracji VAT-7 w związku z reklamacją wadliwego towaru?
Czy przysługuje prawo do zwrotu podatku od towarów i usług oraz zwrotu podatku akcyzowego zapłaconego przy imporcie towarów, w przypadku gdy została uznana reklamacja przez kontrahenta zagranicznego, jednakże towar zamiast wywozu został za zgodą urzędu celnego zniszczony pod kontrolą odpowiednich służb?