Interpretacja indywidualna z dnia 5 lipca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.318.2024.3.MST
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie o charakterze motywacyjnym.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie o charakterze motywacyjnym.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie o charakterze motywacyjnym.
W zakresie skutków podatkowych uczestniczenia w programie motywacyjnym z USA.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie o charakterze motywacyjnym.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie o charakterze motywacyjnym.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie motywacyjnym.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie motywacyjnym - Kajmany.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie motywacyjnym.
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego w związku z realizacją opcji na akcje.
Realizacja uprawnień wynikających z programu motywacyjnego, a obowiązki płatnika niebędącego świadczeniodawcą.
Koszty uzyskania przychodów ze sprzedaży akcji, które podatnik nabył nieodpłatnie, a ich wartość opodatkował jako przychód ze stosunku pracy w Czechach.
W sprawie nie zachodzi związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy dokonanymi przez Wnioskodawcę wydatkami, a inwestycją, która jest prowadzona przez inny podmiot – Spółkę Celową odpowiedzialną za prowadzenie inwestycji
W zakresie braku wystąpienia po stronie Spółki obowiązków płatnika w związku z nieodpłatnym objęciem akcji przez pracowników Spółki w ramach programu motywacyjnego.
Czy wydatki na nabycie udziałów sfinansowane z dotacji rozwojowej stanowią koszty uzyskania przychodu w momencie sprzedaży tych udziałów?
Nabycie przez Spółkę akcji, dokonane za pośrednictwem Firmy Inwestycyjnej będzie korzystało ze zwolnienia z podatku od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 9 pkt 9 lit. b) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
nabycie przez uczestników programu nieodpłatnie Akcji Dyskontowych i Akcji Dodatkowych włoskiej spółki w ramach ww. programu - skutkuje powstaniem przychodów z innych źródeł w rozumieniu art. 20 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, opodatkowanych na zasadach ogólnych według skali podatkowej. W związku z powyższym na Wnioskodawcy nie ciąży obowiązek płatnika w zakresie pobrania i odprowadzenia
Czy przysporzenie majątkowe uzyskiwane przez Wnioskodawcę w związku z realizacją uprawnień wynikających z udziału w Programach DSBS i ESOS powinno być, niezależnie od sposobu realizacji, zakwalifikowane jako przychód z kapitałów pieniężnych w rozumieniu ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy podatek VAT naliczony związany z zakupami Spółki, której jedynym przedmiotem działalności jest nabywanie, posiadanie oraz ewentualna sprzedaż udziałów innych spółek, a także udzielanie im pożyczek, stanowi koszt uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy koszty doradztwa finansowego, prawnego i podatkowego związane z analizą i oceną zasadności przejęcia Spółki, wypracowaniem odpowiednich mechanizmów przeprowadzenia transakcji, a także doradztwem związanym z przeprowadzeniem transakcji mogą byc zaliczone do kup w momencie poniesienia?
Czy do kosztów uzyskania przychodów należy zaliczyć, poza kosztami poniesionymi na nabycie papierów wartościowych oraz związanymi z nabyciem pochodnych instrumentów finansowych, wszystkie inne koszty związane z dochodami, o których mowa w art. 30b ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? Czy koszty takie stanowią koszt uzyskania przychodu w rozumieniu art. 23 ust. 1 pkt 38 i 38a?