Przewodnik po zmianach w podatkach i rachunkowości 2023
Rząd opiera strategię społeczno-gospodarczą na najbliższe lata na pięciu filarach. Pandemia spowodowała, że najważniejszy stał się system ochrony zdrowia
Czy i w którym momencie Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów poniesione przez nią koszty wynagrodzenia za wykonanie projektu architektonicznego osiedla mieszkaniowego, z którego budowy następnie zrezygnowała, oraz opisane powyżej Pozostałe Koszty Inwestycji, związane z planowaną realizacją budowy tego osiedla?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
stawka podatku dla importu towarów sklasyfikowanych pod symbolem PKWiU 20.13.42.0 (CN 28352600) jako podfosforany, fosforyny, fosforany i polifosforany oraz azotany, z wyłączeniem azotanu potasu, które przeznaczone będą wyłącznie do mieszanek paszowych
Możliwość opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym przychodów z najmu.
Czy dochód Wspólnoty Mieszkaniowej uzyskany z ulokowania wolnych środków w funduszu inwestycyjnym jest zwolniony z podatku?
1. Czy następujące koszty: koszty zakupu gruntu, koszty projektowe oraz koszty robót budowlanych, obliczone proporcjonalnie wskaźnikiem udziału powierzchni danego etapu inwestycji w całości powierzchni inwestycji albo wskaźnikiem udziału PUM (powierzchni użytkowej mieszkalnej w rozumieniu odnośnych przepisów) danego etapu inwestycji w całości szacowanego PUM inwestycji, Spółka może zakwalifikować jako
wartość nakładów poniesionych na budowę garażu przez Wnioskodawcę w wysokości 12.518,00 zł nie będzie stanowiła dla Niego przysporzenia majątkowego, a tym samym nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem dochodowym, pod warunkiem, że otrzymana wartość pieniężna z tego tytułu jest jedynie zwrotem kosztów poniesionych na wybudowanie garażu.
Opodatkowanie zwrotu nakładów poniesionych przez osobę fizyczną na budowę garażu.
CIT - w zakresie momentu uznania za koszty uzyskania przychodów wydatków inwestycję deweloperską.
Stwierdzić należy, że wartość nakładów poniesionych na budowę garażu przez Wnioskodawcę w wysokości 17.310 zł nie będzie stanowiła dla Niego przysporzenia majątkowego, a tym samym nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem dochodowym, pod warunkiem, że otrzymana wartość pieniężna z tego tytułu jest jedynie zwrotem kosztów poniesionych na wybudowanie garażu.
W jaki sposób ustalić wysokość kredytu przypadającego na zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych, a co się z tym wiąże wysokość odsetek od kredytu do odliczenia, o których mowa w art. 9 ustawy z 16 listopada 2006 r.?