Interpretacja indywidualna z dnia 12 kwietnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.31.2024.4.JSU
Rozliczenie podatku należnego, od zakupionego towaru z Chin, przy zastosowaniu reguł incoterms DDP.
Rozliczenie podatku należnego, od zakupionego towaru z Chin, przy zastosowaniu reguł incoterms DDP.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku ze świadczeniem przez Spółkę Usług na rzecz Usługobiorców mających siedzibę w UE oraz poza UE (w państwie trzecim) oraz Ich oddziałów, posiadających stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej w UE oraz poza UE (w państwie trzecim).
Ustalenie czy świadczenia realizowane przez Wnioskodawcę na rzecz klientów należy uznać za odpłatną dostawę towarów czy za odpłatne świadczenie usług ;ustalenie miejsca opodatkowania dostawy towarów na rzecz klientów Wnioskodawcy.
Usługodawcą jest podatnik z Litwy, a więc podatnik nieposiadający siedziby działalności gospodarczej oraz stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium kraju, natomiast usługobiorcą jest Wnioskodawca, który jest podatnikiem polskim. Tym samym zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 4 lit 5 tiret pierwsze ustawy podatnikiem w odniesieniu do usługi transportu ponieważ ma do niej zastosowanie
Obowiązek zapłaty akcyzy od wyrobów alkoholowych nabytych wewnątrzwspólnotowo i importowanych z zastosowaniem zwolnienia, które zostaną przeznaczone do działalności gospodarczej
W zakresie zastosowania stawki w wysokości 0% dla usług spedycji międzynarodowej
Czynności opodatkowane, które należy uwzględnić w informacji podsumowującej.
nabycie towarów od niemieckiego kontrahenta, które w chwili nabycia będą w Australii i nie będą wwożone na terytorium Wspólnoty
Wnioskodawca rozważa możliwość: sprzedaży zakupionego towaru w Chinach na terenie Chin z pominięciem terytorium Polski - Producent chiński wystawia fakturę zakupową na Wnioskodawcę, a towar który jest własnością Wnioskodawcy postawiony zostaje przez stronę chińską do dyspozycji w porcie w Chinach stronie rosyjskiej.
Rozliczenie transakcji dostawy - na warunkach Incoterms DAF - towarów nabytych uprzednio od podmiotów z państw trzecich, na rzecz odbiory krajowego, który dokonał odprawy celnej tych towarów.
Wykazanie w deklaracji jako importu towarów - zakupów dokonanych w państwie trzecim.
Czy zakup od koreańskiego kontrahenta maszyny, która została dostarczona do Polski z terytorium Holandii od spółki prawa holenderskiego, będzie traktowany jako wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów?
Czy powyżej opisana transakcja jest wewnątrzwspólnotowym nabyciem towarów, czy też należy ją potraktować jako zakup towarów z importu (na podstawie dokumentu SAD) spoza kraju członkowskiego UE?
Czy spółka transakcję polegającą na zakupie towaru od kontrahenta z Niemiec, który to towar przywożony jest z terytorium Ukrainy przez przewoźnika ukraińskiego, powinna traktować jako wewnątrzwspólnotowe nabycie czy import towarów?
Czy mam prawo do odliczenia podatku naliczonego od importu towarów z kraju trzeciego do składu celnego oraz potraktowanie jako nie podlegającej ustawie o VAT ewentualnie opodatkowanie na zasadzie eksportu, sprzedaży tych towarów ze składu celnego do kraju trzeciego?