Wiążąca Informacja Stawkowa z dnia 21 czerwca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, 0112-KDSL2-1.440.211.2024.2.AP
WIS USŁUGA - zaprojektowanie i wykonanie tatuażu przez Wnioskodawcę na skórze klienta
WIS USŁUGA - zaprojektowanie i wykonanie tatuażu przez Wnioskodawcę na skórze klienta
WIS usługa – wspólne zaprojektowanie przez Wnioskodawcę i jego pracownika wzoru tatuażu, a następnie po uzyskaniu akceptacji projektu przez klienta, wykonanie go na skórze klienta przez pracownika Wnioskodawcy.
WIS USŁUGA – samodzielne zaprojektowanie i wykonanie tatuażu przez Wnioskodawcę na skórze klienta.
WIS usługa – wykonanie projektu architektoniczno-budowlanego i projektu technicznego wraz z udzieleniem licencji niewyłącznej na jednokrotne wykorzystanie projektu w procesie inwestycyjnym w celu wybudowania jednego budynku.
WIS Usługa – powierzenie – na zasadach przeniesienia powierniczego – służących Wnioskodawcy majątkowych praw autorskich do utworów w postaci scenariuszy oraz/lub dialogów
WIS usługa – wykonanie tatuażu przez pracownika Wnioskodawcy według projektu Wnioskodawcy.
WIS USŁUGA – wykonanie tatuażu artystycznego przez Wnioskodawcę
WIS USŁUGA – współtworzenie indywidualnego projektu architektonicznego.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w części dotyczącej kwalifikowania prac do pierwszej i drugiej grupy projektowej jako działalność badawczo-rozwojowa oraz zakwalifikowania czynności w zakresie programów komputerowych jako działalność twórcza w zakresie programów komputerowych.
WIS usługa – zaprojektowanie i wykonanie tatuażu przez Wnioskodawcę.
Zastosowanie 50% kosztów uzyskania przychodów do wynagrodzenia dla pracowników otrzymujących honorarium autorskie.
WIS usługa – wykonanie tatuażu, którego autorem projektu i wykonawcą jest pracownik Wnioskodawcy.
WIS usługa – wykonanie tatuażu przez pracownika Wnioskodawczyni według projektu Wnioskodawczyni
WIS usługa – wykonanie tatuażu przez Wnioskodawcę
WIS usługa - wykonanie projektu architektoniczno-budowlanego domu jednorodzinnego.
Wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie uznania czynności podejmowanych przez Zatrudnionych w Spółce w ramach realizowanych Projektów za działalność badawczo-rozwojową.
Zastosowanie 50% kosztów uzyskania przychodu (2017 r.).
Czy Wnioskodawca uzyskując w roku podatkowym przychód, w związku z otrzymanym wynagrodzeniem od Kupującego, na podstawie Umowy o przeniesienie autorskich praw majątkowych i praw do znaku towarowego ma prawo w zeznaniu rocznym zastosować koszty w wysokości 50% uzyskanego przychodu?
Zastosowanie 50% kosztów uzyskania przychodów w odniesieniu do wynagrodzenia wypłacanego pracownikom zatrudnionym na stanowiskach programistów i grafików komputerowych.
Stosowanie 50% kosztów uzyskania przychodów
Zastosowanie 50% kosztów uzyskania przychodów.
Możliwość zastosowania przez płatnika 50% kosztów uzyskania przychodów.
Możliwość zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów.
Należy stwierdzić, że Wnioskodawca działając jako płatnik podatku dochodowego od osób fizycznych do Honorarium za przeniesienie praw autorskich w związku z pracą twórczą w zakresie programu komputerowego, ma prawo zastosować 50% koszty uzyskania przychodu, o których mowa w art. 22 ust. 9 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, z zastrzeżeniem art. 22 ust. 9a ww. ustawy. Natomiast do pozostałej