Interpretacja indywidualna z dnia 11 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2.4011.403.2024.2.ENB
Opodatkowanie zagranicznych diet i zastosowanie zwolnienia przedmiotowego.
Opodatkowanie zagranicznych diet i zastosowanie zwolnienia przedmiotowego.
Kwestia opodatkowania dochodów uzyskiwanych z tytułu pracy najemnej wykonywanej na holowniku - statku wsparcia typu PSV, w tym zastosowania metody unikania podwójnego opodatkowania, zastosowania ulgi abolicyjnej i obowiązku złożenia zeznań podatkowych.
Skutki podatkowe osiągania dochodów z pracy najemnej na pokładzie statków badawczych.
Skutki podatkowe osiągania dochodów z pracy najemnej na pokładzie statków badawczych.
Czy wynagrodzenie, które Wnioskodawca otrzymał w 2011 r. na podstawie umowy o pracę z tytułu wykonywania obowiązków inspektora ds. powłok malarskich, w związku z naliczeniem przez Urząd Skarbowy w Norwegii od ww. wynagrodzenia podatku w wysokości 0 powinno zostać opodatkowane w Polsce?
Zakres sposobu opodatkowania wynagrodzenia z tytułu pracy wykonywanej w norweskiej firmie na stanowisku pilota jest w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kosztu dojazdu z miejsca wynajęcia mieszkania do pracy oraz w pozostałym zakresie.
w zakresie możliwości zaliczenia do zysków przedsiębiorstwa przychodów uzyskanych przez osoby prawne mające siedzibę za granicą prowadzące działalność artystyczną na terytorium Polski na podstawie: - umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania zawartej ze Stanami Zjednoczonymi - jest prawidłowe -umów o unikaniu podwójnego opodatkowania zawartych z Niemcami, Wielką Brytanią, Holandią, Włochami, Austrią
Czy w przypadku Wnioskodawcy występuje w Polsce obowiązek rozliczania się z podatku dochodowego z tytułu pracy wykonywanej za granicą jeśli tak to w jaki sposób?