Prowizje tylko od samego sprzedającego lub samego nabywcy?
Ministerstwo Rozwoju i Technologii chce uregulować zawód pośrednika nieruchomości. Branża ma własne propozycje
Ministerstwo Rozwoju i Technologii chce uregulować zawód pośrednika nieruchomości. Branża ma własne propozycje
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na prowizję finansową i moment rozpoznania kosztów.
Ustalenie, czy pobierane przez Spółkę od klientów kwoty tytułem opłaty prowizyjnej należnej BGK z tytułu udzielenia przez BGK gwarancji, będą stanowić dla Spółki przychód podlegający opodatkowaniu dla celów podatku dochodowego od osób prawnych, a ich przekazanie do BGK będzie stanowić dla Spółki koszt uzyskania przychodów.
ustalenie czy prowizja wypłacana Administratorowi Grupy Zakupowej od realizowanej przez Wnioskodawcę sprzedaży towarów/produktów na rzecz Członków Grupy Zakupowej, stanowiąca wynagrodzenia dla Administratora Grupy Zakupowej za podejmowane przez niego działania obejmujące utworzenie, utrzymywanie, powiększanie, reprezentowanie i bieżącą obsługę Grupy Zakupowej, stanowi dla Wnioskodawcy koszt uzyskania
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych w związku z udzieleniem pożyczki ekspresowej, z której środki przeznaczono na zakup środków trwałych.
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z pożyczką ekspresową, z której środki przeznaczono na zakup środków trwałych, a poniesionych po ich oddaniu do użytku.
w zakresie możliwości i momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opłaty administracyjnej i prowizji związanej z udzieleniem gwarancji ubezpieczeniowej, należytego wykonania prac i właściwego usunięcia wad i usterek
w zakresie sposobu i momentu zaliczenia do kosztów podatkowych wydatków, o których mowa we wniosku.
powstanie przychodu z gospodarowania środkami finansowymi z otrzymanego dofinansowania
powstanie przychodu z gospodarowania środkami finansowymi z otrzymanego dofinansowania
Uznanie Wnioskodawcy za podatnika z tytułu wykonywania czynności poboru składki ubezpieczeniowej oraz w zakresie opodatkowania kwoty składki ubezpieczeniowej pobranej od ubezpieczonych i przekazanej przez Wnioskodawcę do ubezpieczyciela.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 15 ustawy o podatku od towarów i usług prowizji uzyskanej od A.
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 15 ustawy o podatku od towarów i usług, prowizji uzyskanej od ().
Czy w odniesieniu do planowanej umowy, prawidłowym będzie doliczanie kwot opłat naliczanych przez I. oraz należnej Wnioskodawcy prowizji do podstawy opodatkowania VAT sprzedaży EE lub PE?
zasadność odrębnego fakturowania prowizji oraz odrębnego refakturowania na klientów opłat naliczanych przez I., na podstawie obecnie obowiązującej umowy
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozpoznania przychodów z tytułu nieodpłatnych lub częściowo odpłatnych świadczeń w związku z uczestnictwem w strukturze cash-poolingu.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozpoznania przychodów z tytułu nieodpłatnych lub częściowo odpłatnych świadczeń w związku z uczestnictwem w systemie cash-poolingu.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozpoznania przychodów z tytułu otrzymania środków na pokrycie salda debetowego oraz możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych z tytułu odsetek, prowizji, opłat i wynagrodzenia w związku z uczestnictwem w systemie cash-poolingu.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozpoznania przychodów z tytułu otrzymania środków na pokrycie salda debetowego oraz możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych z tytułu odsetek, prowizji, opłat i wynagrodzenia w związku z uczestnictwem w strukturze cash-poolingu.
1. Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym, w związku z wdrożeniem i uczestnictwem Spółki w Systemie, Wnioskodawca będzie zobowiązany do rozpoznawania przychodów z tytułu nieodpłatnych lub częściowo odpłatnych świadczeń w oparciu o art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2. Czy w związku z wdrożeniem Systemu, Wnioskodawca będzie zobowiązany do rozpoznawania przychodów z tytułu
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu z nieodpłatnych lub częściowo odpłatnych świadczeń w związku z wdrożeniem systemu cash-poolingu, powstania przychodów w związku z wdrożeniem systemu cash-poolingu, rozpoznania kosztów uzyskania przychodów w związku z wdrożeniem systemu cash-poolingu.
1. Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym, w związku z wdrożeniem i uczestnictwem Spółki w Systemie, Spółka będzie zobowiązana do rozpoznawania przychodów z tytułu nieodpłatnych lub częściowo odpłatnych świadczeń w oparciu o art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2. Czy w związku z wdrożeniem Systemu, Spółka będzie zobowiązana do rozpoznawania przychodów z tytułu otrzymania