Interpretacja indywidualna z dnia 16 sierpnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.534.2024.1.RS
Możliwość opodatkowania dochodów z hodowli psów rasowych w ramach prowadzonego gospodarstwa rolnego.
Możliwość opodatkowania dochodów z hodowli psów rasowych w ramach prowadzonego gospodarstwa rolnego.
Zwolnienie z opodatkowania odszkodowania otrzymanego w związku z prowadzeniem działów specjalnych produkcji rolnej.
Obliczanie dochodu z działalności dla potrzeb rocznego rozliczenia w podatku dochodowego od osób fizycznych powinno następować przy zastosowaniu właściwej Normy od wszystkich pisklaków przyjętych do odchowu, ale ustalonej proporcjonalnie do liczby miesięcy, w którym działalność w określonym rozmiarze była prowadzona.
Przychody uzyskane z hodowli psów prowadzonej w gospodarstwie rolnym Wnioskodawcy stanowią przychody z działalności rolniczej. W takim przypadku, na mocy art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, przychody te wyłączone są z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
1. Czy istnieje konieczność powtórnego opodatkowania skór wytworzonych w roku 2016 a sprzedanych w roku 2017? 2. W jaki sposób opodatkować skóry wytworzone w roku 2017, które zostaną sprzedane w 2018 roku?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodów z tytułu zawartej umowy intensywnego tuczu hodowlanego bydła opasowego.
Czy przychody ze źródeł wskazanych (w poz. 68 niniejszego wniosku) będą stanowiły przychody z działalności rolniczej, o której mowa w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy należy uznać, zgodnie z interpretacją otrzymaną przez AP, że wypłacona premia produkcyjna ma charakter dodatkowej zapłaty za prosięta sprzedane przez Wnioskodawcę do AP, którą Spółka powinna udokumentować wystawiając faktury korygujące, dotyczące podwyższenia ceny sprzedanych prosiąt?
Czy hodowla zajęcy podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Dotyczy prawidłowości ujęcia, w odpowiednich rejestrach oraz w odpowiednich pozycjach deklaracji VAT-7, zakupu inwentarza żywego. 1. Czy dokonując zakupu stada hodowlanego i/lub pojedynczych sztuk zwierząt o różnej wartości, które przeznaczone są do chowu i hodowli, a ich okres przewidywany pobytu w stadzie jest dłuższy niż rok można uznać, dla celów podatku od towarów i usług, iż zakup ten powinien
Jaką należy zastosować stawkę podatku od towarów i usług dla usługi hodowli koni w gospodarstwie rolnym na zlecenie?
Czy prawidłowo stosujemy stawkę VAT 3% przy wykonywaniu usług kontroli gospodarstw rolnych polegających na zgodności prowadzonej produkcji z zasadami gospodarstwa ekologicznego, czego następstwem jest uzyskanie przez rolnika certyfikatu gospodarstwa ekologicznego?