Interpretacja indywidualna z dnia 1 października 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.607.2021.1.MWJ
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia czy odpis na fundusz remontowy naliczony od lokali użytkowych zajmowanych przez członków Spółdzielni i osoby nie będące członkami na podstawie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu, umowy najmu oraz odrębnej własności lokalu stanowi dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodów.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów z tytułu odpisu na fundusz remontowy Spółdzielni
Skutki podatkowe dokonywanej przez Wnioskodawcę refundacji części kosztów założenia płytek podłogowych na balkonach.
Podatkowe skutki wniesienia wkładu niepieniężnego do spółki osobowej, a także w zakresie sposobu ustalenia kosztów oraz dochodu.
Skutki podatkowe dla użytkowników lokali, związanych ze sfinansowaniem wykonania termoizolacji budynków ze środków funduszu remontowego dofinansowanego kwotą ze sprzedaży prawa użytkowania wieczystego.
1. Które z wydatków poniesionych na budowę domu Wnioskodawczyni może zaliczyć jako wydatki na własne cele mieszkaniowe w pełnej wysokości, a które tylko w 50% z uwagi na współwłasność?2. Czy faktury wystawione tylko na męża Wnioskodawczyni może zaliczyć do swoich wydatków, czy tylko te wystawione na siebie? Jak traktować faktury wystawione na oboje małżonków?3. Czy spłacony kredyt (choćby w części
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów z tytułu odpisu na fundusz remontowy Spółdzielni.
Czy można uznać za koszt uzyskania przychodu z tytułu odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną własność: opłatę za nabycie mieszkania lokatorskiego (wynikająca z kwoty zaoferowanej w wygranym przetargu), koszty sporządzenia aktu notarialnego umowy ustanowienia odrębnej własności lokali oraz przeniesienia własności lokalu, opłatę za wykup mieszkania na własność, czynsz w części dotyczącej
zasada opodatkowania środków pieniężnych otrzymanych przez beneficjenta od fundacji posiadającej status organizacji pożytku publicznego.
Spółdzielnia wnosi o potwierdzenie stanowiska w sprawie zaliczenia wymienionych dochodów Spółdzielni do dochodów zwolnionych z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 oraz dochodów opodatkowanych tym podatkiem.
Czy premia termomodernizacyjna przysługująca Spółdzielni w związku z uzyskaniem właściwego kredytu w X S.A. na realizację robót remontowych stanowi w całości przychód do opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Dotyczy wyłączenia z przychodów podatkowych środków wnoszonych do Spółdzielni na wkład budowlany w związku z ustanowieniem spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu użytkowego - na podstawie art. 12 ust. 4 pkt 3 ustawy z dnia 15.02.1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000r. Nr 54, poz. 654 ze zm.).
Pytanie dotyczy kwestii opodatkowania podatkiem od towarów i usług czynności ustanowienia po 1 maja 2004r. spółdzielczego własnościowego prawa do lokali na rzecz wykonawcy robót budowlanych tytułem zabezpieczenia płatności za faktury wystawione przez wykonawcę.
Dotyczy opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym zamiany spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego nabytego w 2003 r. na lokatorskie prawo do lokalu.
Jaka jest stawka podatku VAT od opłat eksploatacyjnych w funduszu remontowym dotyczącym garaży?