Interpretacja indywidualna z dnia 11 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-3.4012.494.2024.2.IG
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizowanym projektem.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizowanym projektem.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego związanego z realizacją projektu.
Brak opodatkowania dotacji otrzymanej na realizację zadania oraz brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z wystawioną na rzecz Gminy fakturą.
Brak opodatkowania dotacji otrzymanej na realizację zadania polegającego na usuwaniu i unieszkodliwianiu wyrobów zawierających azbest z terenu administracyjnego Gminy oraz brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z wystawioną na rzecz Gminy fakturą.
Brak opodatkowania czynności wykonywanych w ramach porozumienia oraz niepodleganie opodatkowaniu dofinansowania otrzymanego od WFOŚiGW dotyczącego programu, w związku z prowadzeniem punktu konsultacyjno-informacyjnego oraz brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z wydatkami poniesionymi na prowadzenie ww. punktu.
Brak opodatkowania dotacji otrzymanej przez Gminę z WFOŚiGW na realizację demontażu, transportu i unieszkodliwiania azbestu z terenu Gminy oraz brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki związane z usuwaniem azbestu
Czy otrzymana dotacja z WFOŚ na sfinansowanie wydatków dotyczących gospodarki leśnej podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Brak opodatkowania dotacji z WFOŚiGW oraz brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków na usuwanie azbestu z nieruchomości Mieszkańców.
W zakresie braku prawa do odliczenia podatku VAT z tytułu kosztów poniesionych na realizację projektu w ramach konkursu z dziedziny (…) pn. „(…)”, polegającego na polepszeniu warunków nauczania poprzez utworzenie kreatywnej i pomysłowej nowej pracowni edukacyjnej, którego realizatorem będzie Szkoła Podstawowa.
W zakresie braku prawa do odliczenia podatku VAT z tytułu kosztów poniesionych na realizację projektu w ramach konkursu z dziedziny (…) pn. „(…)”, polegającego na polepszeniu warunków nauczania poprzez utworzenie kreatywnej i pomysłowej nowej pracowni edukacyjnej, którego realizatorem będzie Szkoła Podstawowa.
Nie będą Państwo mieli – na podstawie art. 86 ust. 1 ustawy – prawa do odliczenia podatku naliczonego zawartego w fakturach dokumentujących zakup towarów i usług związanych z realizacją przedmiotowego projektu.
Opodatkowanie otrzymanej dotacji na realizację programu.
Wydanie interpretacji w zakresie opodatkowania dotacji oraz prawa do odliczenia (azbest).
Czynności realizowane na podstawie Porozumienia zawartego z WFOŚiGW, wykonywane będą przez Gminę poza zakresem działalności gospodarczej w rozumieniu art. 15 ust. 2 ustawy, a Gmina realizując te czynności nie będzie występować w charakterze podatnika podatku VAT, o którym mowa w art. 15 ust. 1 ustawy, a tym samym otrzymane dofinansowanie nie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT.
czy uzyskane umorzenie pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będzie stanowiło przychód z gospodarki zasobami mieszkaniowymi zwolniony od podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
w zakresie prawa do odliczenia pełnych kwot VAT naliczonego z tytułu wydatków związanych z realizacją zadania
Uznanie za podstawę opodatkowania VAT dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, otrzymanej przez Gminę na usługi dla mieszkańców związane z usuwaniem i unieszkodliwianiem azbestu, prawo do odliczenia podatku VAT w pełnych kwotach wynikających z faktur VAT dokumentujących wydatki związane z realizacją przez Gminę Zadań dla mieszkańców.
w zakresie momentu, w którym należy rozpoznać przychód podatkowy z tytułu warunkowego umorzenia pożyczki
Brak możliwości do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu z zakresu edukacji ekologicznej.
Czy otrzymana pomoc w postaci dopłat do odsetek przekazywana bezpośrednio z WFOŚiGW do Banku jest przychodem do opodatkowania zgodnie z art. 12 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? Czy dopłaty te są zwolnione z opodatkowania zgodnie z art. 17 ust. 1? Czy obowiązująca od 1 stycznia 2012 zmiana ustawy w art. 17 ust. 1 pkt 21 (nowe zwolnienie podatkowe) znajduje zastosowanie do dopłat do odsetek
Czy wartość dopłat z WFOŚiGW do momentu przekazania zadania na środki trwałe zwiększa wartość początkową środka trwałego, czy też dopłaty te nie stanowią wartości początkowej?
Co stanie się w momencie, gdy spółka zmuszona będzie zwrócić otrzymaną pomoc publiczną w postaci dopłat do odsetek z WFOŚiGW? Czy będzie mogła uznać za koszt uzyskania przychodów wartość zwróconych do WFOŚiGW dopłat (w formie gotówki), gdy wcześniej stanowiły przychód i były opodatkowane?
Czy Spółka prawidłowo zaliczy amortyzację w wysokości umorzonej pożyczki do kosztów nie stanowiących kosztów uzyskania przychodu?
Czy Spółka prawidłowo nie zaliczy do przychodów podatkowych kwoty umorzonej pożyczki?