Interpretacja indywidualna z dnia 29.01.2020, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.275.2019.2.JS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.275.2019.2.JS
rozliczanie i ewidencja dostaw energii elektrycznej w modelu prognozowym
rozliczanie i ewidencja dostaw energii elektrycznej w modelu prognozowym
Wielokrotne przerywanie biegu przedawnienia nie narusza zasad konstytucyjnych, jeśli będzie to służyć należytemu wyegzekwowaniu świadczenia podatkowego - wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 21 czerwca 2011 r. (P 26/10).
Wojewódzki Sąd Administracyjny wydał wyrok oddalający skargę podatnika na decyzję organu skarbowego dotyczącą zobowiązań podatkowych z tytułu podatku od towarów i usług. Co ważne w całej sprawie, podatnik zgadzał się z fiskusem co do istnienia obowiązku podatkowego, a wnosił tylko o wstrzymanie wykonania decyzji. Wyrok ten potwierdza, że trudna sytuacja finansowa nie wstrzymuje egzekucji, zwłaszcza
w zakresie opodatkowania zagranicznej spółki kontrolowanej, obowiązku prowadzenia rejestru zagranicznych spółek kontrolowanych wraz z ewidencją zdarzeń zaistniałych w zagranicznej spółce kontrolowanej oraz obowiązku składania zeznania o wysokości uzyskanego dochodu z zagranicznej spółki kontrolowanej
Zgodnie z przepisami Ordynacji podatkowej zobowiązanie podatkowe powstaje z dniem zaistnienia zdarzenia, z którym ustawa podatkowa wiąże powstanie takiego obowiązku. Na gruncie prawa bilansowego powstanie zobowiązania podatkowego powinno mieć swoje odzwierciedlenie w zapisach księgowych.
Moment powstania obowiązku podatkowego w podatku akcyzowym i termin zapłaty tego podatku w związku z dostawą energii elektrycznej, której wydanie dokumentowano fakturami prognozowymi, szacunkowymi, korygującymi, rozliczeniowymi oraz zasad ujmowania w ewidencji.
Jak należy opodatkować kwotę uzyskaną z tytułu przymusowego wykupu w roku 2005 akcji małżonka, który zmarł w roku 2007, tj. czy należało wliczyć ją do masy spadkowej i opodatkować podatkiem od spadków i darowizn, czy też należało uwzględnić ją w zeznaniu rocznym PIT-38 i opłacić 19% podatek dochodowy?
Czy zbycie materialnych i niematerialnych składników majątkowych przeznaczonych do prowadzenia części działalności gospodarczej Spółki, w tym zobowiązań i należności, jest zbyciem zorganizowanej części przedsiębiorstwa? Zadania związane z dzierżawą nieruchomości i taboru Spółki realizuje wyodrębniony organizacyjnie w jej ramach Departament, którego działalność nie jest prowadzona w formie zakładu lub
Jaki jest termin przedawnienia decyzji o wymiarze VAT od importu towarów wydanej przez urząd skarbowy na podstawie art. 11c ustawy o VAT? Jaki charakter ma ta decyzja? W jakim terminie trzeba zapłacić wynikający z niej podatek?
Rozpocząłem prowadzenie działalności gospodarczej 1 stycznia 2003 r. Jestem opodatkowany na zasadach ogólnych, prowadzę podatkową księgę przychodów i rozchodów. Do 20 dnia każdego miesiąca składałem deklarację PIT-5 z wyliczoną zaliczką za miesiąc poprzedni (ostatnia - 20 marca za luty). Pomimo złożenia deklaracji, zaliczki nie zostały jednak zapłacone. Jakie rodzi to dla mnie konsekwencje?
Jaki jest termin przedawnienia zobowiązań podatkowych? Co powoduje zawieszenie lub przerwanie biegu przedawnienia?